bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 listopada 2021
  • 6 listopada 2021
  • wyświetleń: 1646

W sobotę listopadowy Charytatywny Kiermasz Książek w Sferze

Za nami:

Fundacja Ekologiczna "Arka" oraz Galeria "Sfera" zapraszają wszystkich miłośników ludzi, książek i działań proekologicznych na XXIII Charytatywny Kiermasz Książek, który odbędzie w sobotę, 6 listopada w Galerii "Sfera". W ramach kiermaszu odbędzie się także premiera kalendarza charytatywnego "Dom dla psa 2022".

Reklama

W sobotę listopadowy Charytatywny Kiermasz Książek w Sferze
W sobotę listopadowy Charytatywny Kiermasz Książek w Sferze · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


- Mamy mnóstwo praktycznie nowych książek, które otrzymaliśmy od uczestników akcji. To doskonały pomysł, aby kupić już prezent świąteczny - wyjaśnia Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji. - Cieszymy się także, że podczas kiermaszu będzie miał swoją premierę kalendarz "Dom dla psa 2022". Będzie można go nabyć, ale także dostać autograf od twórczyń - dodaje.

Kalendarz będzie można nabyć już 6 listopada podczas Charytatywnego Kiermaszu Książek, a w godzinach 10.00 - 11.00 będzie można spotkać twórczynie kalendarza: Martę Lelek i Olę Orubę i otrzymać go z ich podpisem. To 11. edycja kalendarza, która zestaw 12 psich portretów i szczęśliwie zakończonych historii, oraz fotograficzny przegląd żyjących jeszcze bohaterów poprzednich 10 edycji. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na pomoc
medyczną,  psychologiczną i bytową dla bezdomnych psów, oraz na propagowanie idei adopcji.

- Zachęcamy wszystkich do udziału w tej specjalnej edycji, w której pomagamy dzieciom i pamiętamy o zwierzętach. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli przekazać dochód z wydarzenia dla domów dziecka oraz świetlic środowiskowych z Bielska Białej oraz okolic i nadać drugie życie niepotrzebnym już książkom, które mogą ucieszyć inne osoby. Ponadto zachęcamy do zakupu wyjątkowego kalendarza, bohaterką naszego miesiąca jest Luna, perełka w stadzie, mamy nadzieję, że dzięki temu znajdzie nowy dom i wspaniałych właścicieli - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii "Sfera".

Thrillery, reportaże, romanse… Na kiermaszu każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukujecie dreszczyku emocji, silnych wzruszeń lub dużej dawki poczucia humoru. Niewykluczone, że uda znaleźć się również białe kruki, których na próżno szukać w księgarniach.

- Akcja "Książka wspiera bohatera" jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej "Arka", która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich marzenia. W akcji chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości - podkreślają działacze "Arki".

Dotychczas środki zebrane podczas akcji realizowanej w formie zbiórki publicznej pozwoliły wesprzeć już 5 tysięcy 876 dzieci.

- Dla tych osób, które chciałyby nam przynieść swoje niepotrzebne książki dobra informacja. Najlepiej przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, ale w naszym mieście i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których możecie to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki. Zachęcamy do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic. To akcja, w której wszyscy wygrywają. Możecie Państwo przekazać swoje niepotrzebne książki na naszą akcję, jej uczestnicy nabywają je po bardzo atrakcyjnych cenach, a na końcu wygrywają dzieci - dodają ekolodzy.

Partnerami akcji są Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty.

mp / bielsko.info

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.