bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 22 października 2021
  • wyświetleń: 541

[FOTO] W DK "Kubiszówka" odbyło się forum językowe

W poniedziałek, 18 października w Kubiszówce odbyło się młodzieżowe forum językowe, w którym wzięli udział uczniowie bielskich szkół ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie było podsumowaniem VI edycji projektu „Granice języka - Granicami świata”, który bielski dom kultury zrealizował w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

W DK "Kubiszówka" odbyło się forum językowe - 18.10.2021 · fot. DK "Kubiszówka"


Młodzież wysłuchała wystąpień: prof. Aldony Skudrzyk, prof. Marka Bernackiego oraz dr Pauliny Żmijowskiej, które dotyczyły relacji między językiem a nowymi mediami.

W drugiej części forum uczniowie podzieleni na osiem grup warsztatowych dyskutowali m. in. o: specyfice smartfonowej nowomowy, sposobach przeciwdziałania hejtowi i przyszłości pisma.

Ostatnim punktem programu było widowisko audiowizualne w wykonaniu zespołu Mikrokosmos. Wybitne teksty polskich poetów, muzyka i spektakularne wizualizacje złożyły się na fascynującą opowieść o rozterkach młodego pokolenia.

Forum językowe poprzedził cykl warsztatów poświęconych językowi nowych mediów, w których brali udział uczniowie bielskich szkół oraz ośrodków wychowawczych. W projekcie zrealizowano również warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury dotyczące popularnych zjawisk natury językowej, semiotycznej i gatunkowej w kulturze Sieci.

W ramach przedsięwzięcia powstała też instalacja artystyczna z wykorzystaniem Wademekum normalności - webowej aplikacji doskonalącej umiejętności językowe.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.