bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 1443

W "Kubiszówce" zainaugurowano "Święto osób wcześniej urodzonych"

"Święto osób wcześniej urodzonych w Bielsku-Białej" zostało uroczyście zainaugurowane 4 października w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Otworzył je zastępca prezydenta Adam Ruśniak.

W "Kubiszówce" zainaugurowano "Święto osób wcześniej urodzonych" - 04.10.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


- W imieniu prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego z wielką radością ogłaszam otwarcie tegorocznych Dni Seniora w naszym mieście. Cieszę się, że możemy w tak piękny dzień, gdy za oknami jest piękna złota jesień, spotkać się tutaj i świętować piękną jesień życia - mówił A. Ruśniak, przechodząc do podsumowania konkursu artystycznego Senior - moje miasto Bielsko-Biała - 70 lat razem.

- To trochę symboliczne, bo wielobarwność i różnorodność przyrody jesienią w idealny sposób oddaje różnorodną i niezwykle barwną Państwa twórczość. Dziękuję za udział w konkursie; jego poziom sprawił, że mieliśmy nie lada problem, aby wybrać najlepsze prace - mówił A. Ruśniak.

Następnie odbyła się prezentacja uczestników konkursu oraz jego rozstrzygnięcie. Na konkurs przysłano 31 prac plastycznych, 8 prac fotograficznych, 19 dzieł rękodzielniczych i 12 utworów literackich. Po obliczeniu wyników głosowania laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
  • praca plastyczna:

- Leszek Henryk Dryja
- Brygida Machura
  • fotografia:

- Julia Kowalik
- Janina Chorzewska
  • rękodzieło:
- Jadwiga Lasek
- Alicja Sieniawska
  • wiersz lub proza:
- Lidia Boba
- Gerard Zielasko

Po wręczeniu nagród nastąpił występ Pawła Miklera, a po nim zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację Zespołu Tanecznego AS+ z Akademii Seniora pt. Taki wdzięk.

Dni Seniora w Bielsku-Białej potrwają do 10 października. W programie jest mnóstwo atrakcji, m.in. spacer dendrologiczny, spektakl teatralny, wykłady, spotkania, konkursy czy treningi nordic walking.
Jutro dzień sportowy w Parku Słowackiego - o godz. 10.00 zaplanowano Jesienną Senioriadę Sportową na Orliku (będzie możliwość wystartowania w nieoczywistych konkurencjach sportowych); o godz. 11.30 i 14.30 warsztaty zumby na płycie lodowiska i o godz. 10.30 warsztaty nordic walking z instruktorem.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.