bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 617

Ruszają bielskie "Fermenty". Na scenie plejada gwiazd kabaretu

Za nami:

W środę, 22 września rusza festiwal kabaretowy "Fermenty". Wydarzenie potrwa do najbliższej niedzieli, 26 września. Na scenie będziemy mogli zobaczyć największe gwiazdy polskiego kabaretu, w tym bielszczankę Olgę Łasak z Kabaretu Czesuaf oraz znany i lubiany Kabaret Hrabi,

Ruszają bielskie "Fermenty". Na scenie plejada gwiazd kabaretu
Ruszają bielskie "Fermenty". Na scenie plejada gwiazd kabaretu · fot. Materiały prasowe


Festiwal Kabaretowy Fermenty to cykliczna impreza organizowana od 1999 roku w Bielsku-Białej przez grupę zapaleńców i miłośników różnych form kabaretowych: Grupę Twórczą Ferment oraz Miejski Dom Kultury - Dom Kultury w Starym Bielsku. - Co wyróżnia ten festiwal i jednocześnie największą inicjatywę kulturalną tego typu na Podbeskidziu? Przede wszystkim luźna, przyjacielska atmosfera - tu każdy jest mile widziany! Każdy, kto obdarzony jest poczuciem humoru i dystansem do otaczającej rzeczywistości - podkreślają organizatorzy wydarzenia. Poniżej publikujemy program tegorocznego festiwalu.

  • 22 września - Fermentowy Azyl w AZYL PUB, Bielsko-Biała, ul. Wzgórze 8/5 - godz. 18:09


Wernisaż Wystawy pokonkursowej IX Bielskiego Konkursu Satyrycznego „Wrzuć na luz” - edycja 2020r
Wstęp wolny


Zapraszamy na oficjalną prezentację wystawy IX Bielskiego (z nazwy... i ogólnopolskiego z zasięgu) Konkursu Satyrycznego WRZUĆ NA LUZ.

Zależało nam na premierowym pokazaniu realnych rysunków, tzn. nie tylko w formule wystawy on-line, żeby choć jakaś część miłośników humoru mogła stanąć twarzą w twarz z pracami doskonałych twórców parających się satyrycznym ujęciem rzeczywistości w aspekcie obyczajowym, aluzyjno-politycznym, bądź... abstrakcyjnym.

  • 23 września - Dom Kultury w Starym Bielsku - godz. 18:00


Bohdan Smoleń wiecznie żywy - anegdoty, żarty, fotografie, piosenki - saga mistrza kabaretu - opowieści Krzysztofa Deszcza Deszczyńskiego, gościnnie: Olga Łasak i Grzybowsky Band, gospodarz sceny: Piotr Skucha.

Wstęp wolny za pobranym wcześniej karnetem w Domu Kultury w Starym Bielsku.

Krzysztof Deszczyński - wieloletni przyjaciel Bohdana Smolenia, aktor lalkarz, scenarzysta, reżyser. Napisał i wyreżyserował spektakl kabaretowy 6 dni z życia kolonisty, w którym wystąpił Bohdan Smoleń i wówczas zaczęła się ich stała współpraca, która znana była poprzez Kabaret Bohdana Smolenia, kultowe programy kabaretowe, jak chociażby Jubileusz czyli 50 lat wątroby Bohdana Smolenia. Założyciel Kwadrat-Expo Com.Pl oraz Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu organizującego festiwal kabaretowy o tej samej nazwie na Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej. Pomysłodawca utworzenia pomnika Bohdana Smolenia w Poznaniu, a od 2021 roku laureat Złotego Fermenta.

Do wieczoru wspomnień poświęconemu pamięci satyryka Bohdana Smolenia zaprosiliśmy również gościnnie Olgę Łasak z Kabaretu Czesuaf, bielska artystka kabaretowa wyśpiewa kabaretowe szlagiery z dawnych lat. Gospodarzem tej sceny będzie Piotr Skucha z Kabaretu Długi i zabierze nas w świat kultowych Szeptanek z udziałem Bohdana Smolenia.

  • 24 września - Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (BCK) - godz. 17:00


Gala Festiwalowa, gwiazda wieczoru - Kabaret HRABI i Czesław Jakubiec - program ARIACI, prowadzenie Olga Łasak z Kabaretu Czesuaf, gościnnie Grzybowsky Band.

Bilety 70 zł, do nabycia w BCK w godzinach 8:00 do 15:00 lub poprzez zakup biletów on-line na stronie internetowej BCK.

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl ARIACI, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenia sobie z przeciwnościami losu. Kobieca energia Joanny Kołaczkowskiej świetnie rezonuje z męskim podejściem reszty zespołu czyniąc spotkanie niezwykłym przeżyciem, po którym dobry humor pozostaje z nami na długo.
Czesław Jakubiec to z kolei śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy - muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem.

Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Czesław Jakubiec

  • 25 września - Klub Klimat - godz. 17:00


Konkurs Kabaretów o Złotego Fermenta, gwiazda wieczoru - Antoni Gorgoń Grucha, gościnnie iluzjonista Adam Duryło, prowadzenie Olga Łasak z Kabaretu Czesuaf.

Bilety 20 zł, do nabycia w Domu Kultury w Starym Bielsku w godzinach 16:00 do 19:00 lub poprzez rezerwację mailową na biuro@fermenty.pl, ewentualnie w Atmosfera Pub w Galerii Sfera w Bielsku-Białej, istnieje możliwość zakupu biletów na wydarzenie bezpośrednio przed imprezą.

Jury festiwalowe: Anna Guzik aktorka teatralna i telewizyjna, Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, Piotr Skucha z kabaretu Długi, Krzysztof Deszczyński - aktor lalkarz, scenarzysta, reżyser.

O największe laury zarówno przed jury, jak i festiwalową publicznością zmierzą się:
- Kabaret A Jak! z Krakowa
- Kabaret Demaijaż z Torunia
- Kwiatkowski i Bank z Krakowa
- Nibykabaret z Krakowa
- Kabaret ...

Gwiazda wieczoru - Kandydat na Prezydenta Antoni Gorgoń Grucha - patriota, anarchista, samotny lider bez partii, swojski mąż stanu, polityk, a zarazem działacz społeczny, nie szczędzi mocnych słów na polu życia publicznego, kultury i sztuki, stroni od polityki.
Twój kandydat na prezydenta.

Zaskakujący, kontrowersyjny do bólu, wytyka błędy i mówi to co byście chcieli usłyszeć, ale boicie się głośno mówić.

Adam Duryło - iluzjonista, w roku 2021 debiutuje na scenie kabaretowej.

  • 26 września - Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (BCK) - godz. 18:00


Finał Fermentów - spektakl PORWANIE afera gruntowa - wystąpią Agnieszka Litwin z kabaretu Jurki, Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, Przemysław Żejmo z kabaretu Jurki, Marek Litwin z kabaretu Jurki, Marcel Wiercichowski aktor z Teatru Bagatela w Krakowie.

Bilety 60 zł, do nabycia w BCK w godzinach 8:00 do 15:00 lub poprzez zakup biletów on-line na stronie internetowej BCK.

Spektakl PORWANIE afera gruntowa to energiczna, zabawna farsa z rozbudowanym wątkiem politycznym i sensacyjnym. Piotr od kilkunastu lat sprzedaje ryby na osiedlowym bazarku, lubi swoją pracę i kiedy dowiaduje się, że targowisko ma zostać zlikwidowane, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Porywa syna Ministra, który jest odpowiedzialny za sprzedanie działki deweloperowi. Może i plan nie byłby taki zły, niestety Piotr nie grzeszy inteligencją (jest za to uroczo dobroduszny), co z kolei prowadzi do serii niekończących się wpadek. Misterny plan zaczyna się sypać … w sprawę zostają wplątani także siostra Piotra i jej mąż - ulubiony partner Piotra do sobotnich partyjek karcianych. Kto zachowa zimną krew? Co zrobi Minister? Czy bohaterom uda się stanąć na drodze nieuczciwym urzędnikom? Kto wygra?

Autor: Fran Nortes, tłumaczenie: Rubi Biroen, reżyseria: Marcel Wiercichowski, produkcja: Awangarda Jakub Majewski

mp / bielsko.info, źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.