Rozrywka

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 3951

Masz pomysł na tytuł nowego muralu? Weź udział w konkursie

Galeria Bielska BWA ogłasza konkurs na tytuł muralu Wojciecha Kołacza „Oteckiego”, zrealizowanego na ścianie budynku przy Placu Ratuszowym 7 w Bielsku-Białej z okazji jubileuszu 70-lecia połączenia Bielska i Białej.

murale
Masz pomysł na tytuł nowego muralu? Weź udział w konkursie · fot. bielsko.tv


Konkurs odbywa się poprzez profile Galerii Bielskiej BWA w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram). Propozycje można zgłaszać do 12 września 2021 roku. Pomysły na tytuł muralu można również zgłaszać, pisząc na adres mailowy galerii: info@galeriabielska.pl

Wybraną nazwę oraz zwycięzcę konkursu galeria ogłosi do 15 września. W jury konkursu zasiądzie artysta oraz przedstawiciele galerii. Autor najcelniejszego tytułu otrzyma w nagrodę koszulkę z reprodukcją obrazu z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA oraz wydawnictwa o sztuce.Z okazji jubileuszu 70-lecia połączenia Bielska i Białej, w sercu dwumiasta, tuż obok ratusza, został namalowany wielkoformatowy mural. Do jego stworzenia zaproszony został artysta Wojciech Kołacz działający pod pseudonimem Otecki. Na ścianie szczytowej kamienicy przy Placu Ratuszowym 7 (budynek Wydziału Gospodarki Miejskiej) artysta stworzył dzieło odwołujące się do miejskiej symboliki, motywów z herbów Bielska i Białej, a także do idei integracji i budowania więzi, zarówno poprzez rzekę, która łączy, a nie dzieli, jak też poprzez pokonywanie barier międzyludzkich.

Mural został zrealizowany w projekcie „oBBraz miasta #7” organizowanym przez Galerię Bielską BWA i Fundację Galerii Bielskiej.

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj