bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 5 lipca 2021
  • wyświetleń: 1308

DK "Kubiszówka" zaprasza na warsztaty projektu "Sztuka współtworzenia"

Za nami:

Kubiszówka zaprasza na warsztaty projektu "Sztuka współtworzenia"! To propozycja twórczego spędzenia wolnego czasu dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają w lipcu z naszego miasta. "Wakacyjny rodzinne warsztaty artystyczne" - patchwork, modelowanie przestrzenne, animacja poklatkowa oraz "Wakacyjny spotkania dla młodzieży - animacja poklatkowa oraz projektowanie przestrzenne z elementami metaloplastyki.

Reklama

DK "Kubiszówka" zaprasza na warsztaty projektu "Sztuka współtworzenia"
DK "Kubiszówka" zaprasza na warsztaty projektu "Sztuka współtworzenia" · fot. DK "Kubiszówka"


"Warsztaty projektowania i modelowania przestrzennego z elementami metaloplastyki"

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy projektowania przestrzennego i metaloplastyki. Przygotują projekty instalacji artystycznych, które mogłyby stanąć przed budynkiem domu kultury, wykonają modele za pomocą bezpiecznych materiałów (np. płyta PCV, tektura, blaszka miedziana) a następnie pod kierunkiem prowadzącego warsztaty będą podejmować próby pracy z metalem i profesjonalnymi narzędziami. Gwarantujemy świetną zabawę rozwijającą wyobraźnię i kreatywność!

Prowadzący: Magda i Jacek Wichrowscy - artyści Pracowni „Stalowe anioły” z Bytomia.

"Warsztaty patchworku"

Podczas warsztatów z różnych kolorowych kawałków tkanin, uczestnicy wykonają indywidualne prace wyrażające ich zainteresowania, temperament i nastawienie do świata. Następnie prace zostaną połączone w jedną całość. Wielkoformatowe dzieło zaprezentujemy jesienią podczas podsumowującej warsztaty wystawy. W tworzeniu patchworków nawiążemy do techniki MOLA stosowanej przez Indianki Kuna.

Prowadzący: Jarosław Kuś

Warsztaty animacji poklatkowej

Podczas zajęć uczestnicy zdobędą najpotrzebniejszą wiedzę o animowaniu w pigułce. Dzięki przybliżeniu historii animacji filmowej i wprowadzeniu w jej techniczne niuanse, cześć praktyczna tj. realizacja animacji okaże się nie tylko logiczna, ale i nad wyraz prosta! Podczas warsztatów skupimy się na animowaniu tradycyjną metodą stop-motion przy wykorzystaniu techniki wycinankowej. Zespoły rodzinne będą miały okazję wykonać kilka sekund animacji. Zabierzcie też ze sobą drobne przedmioty, z którymi jesteście związani, które w jakimś stopniu Was definiują. Możecie też przynieść do zeskanowania ważne dla Was zdjęcia lub rodzinne fotografie. Wasze animacje będą opowieściami o Was! Prace staną się częścią wizualizacji projektowej, która zaprezentujemy podczas jesiennego pokazu open-air!

Prowadzący: Daniel Kusak - artysta wizualny, pracownik Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

DK "Kubiszówka" zaprasza na warsztaty projektu "Sztuka współtworzenia"
DK "Kubiszówka" zaprasza na warsztaty projektu "Sztuka współtworzenia" · fot. DK "Kubiszówka"


Miejsce warsztatów: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
Warsztaty są nieodpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapisywanie się pod tel. 33 812 58 86.

Warsztaty są częścią projektu „Sztuka współtworzenia” realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu MKDNiS „Edukacja kulturalna” 2021

  • Rodzinne warsztaty projektowania i modelowania przestrzennego z elementami metaloplastyki: piątek 9, lipca, w godzinach 15.00 - 18.00.
  • Rodzinne warsztaty patchworku: piątek, 9 lipca w godzinach 16.00 - 19.00.
  • Rodzinne warsztaty animacji poklatkowej: sobota, 17 lipca w godzinach 15.00 - 19.00.


  • Warsztaty projektowania i modelowania przestrzennego dla młodzieży: piątek, 9 lipca w godzinach 11.00 - 14.00.
  • Warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży: sobota, 17 lipca w godzinach 10.00 - 14.00.

mp / bielsko.info

źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.