bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 18 czerwca 2021
  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1495

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz: 30-lecie zespołu Art Dance

Za nami:

24 czerwca o godz. 17.00 i 18.30 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz będziemy świętować jubileusz 30-lecia istnienia zespołu tanecznego ART DANCE, którego część artystyczną wypełni widowisko ŻYWIOŁY ŚWIATA „SUNT ELEMENTA MUNDI” przygotowane przez instruktorki Kubiszówki - Agnieszkę Marynowską i Magdalenę Jakubiec oraz prowadzone przez nie zespoły: Art Dance, Ecarte i Marbella.

Reklama

art dance


Autorki widowiska to wychowanki grupy Art Dance - założonej przed trzydziestu laty przez Elżbietę Barwicką-Pichetę - znaną bielską edukatorkę tańca. Zespół Art Dance w przeciągu trzydziestolecia swojej działalności osiągnął wiele spektakularnych sukcesów, a choreografie przygotowane przez jego instruktorkę Elżbietę Barwicką-Pichetę nagradzano na największych przeglądach tanecznych kraju. Agnieszka Marynowska i Magdalena Jakubiec prowadzące obecnie zespoły tańca współczesnego Kubiszówki to tancerki zespołu ART DANCE.

Wraz z nim zdobyły m. in.: I miejsce w III Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Pląsy Dramy" w Pyskowicach (2015), I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Power Dance" w Katowicach (2015), I miejsce na X Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Grodzisku Mazowieckim (2015), I miejsce na Festiwalu Kontrakcje w Krakowie (2015), I miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje w Bełchatowie (2016), I miejsce na Przeglądzie Teatrów Tańca „PrzeNikanie" w Pyskowicach (2017), I miejsce na Ogólnopolskich Prezentacjach Tańca Labirynt 2019 w Złocieńcu.

Agnieszka Marynowska i Magdalena Jakubiec przejęły pałeczkę od swojej Mistrzyni. Kontynuują przygodę z zespołem ART DANCE jako instruktorki i przekazują miłość do tańca kolejnemu pokoleniu.

Widowisko „Żywioły świata” powstało w wyjątkowym czasie pandemii, przy ograniczonej możliwości realizacji prób. Jednak nic nie jest w stanie powstrzymać żywiołu tańca. Młode tancerki chcą świętować ten doniosły jubileusz, a jednocześnie zapoczątkować kolejny etap w rozwoju zespołów. Przyświeca im motto: „Taniec jest żywiołem. Niesie nas w przestworzach. IGNIS, TERRA, AER, AQUA, ETER - to żywioły świata. Żywioły, które pozwalają mi na wolność. Taniec jest wolnością”.

Wstęp za zaproszeniem. Informacje i rezerwacje w sekretariacie Kubiszówki - 33 812 58 86.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.