Rozrywka

  • 20 maja 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2263

Grzegorz Niemczuk zagra Chopina w Bielskim Centrum Kultury

Za nami:

Spotkanie z pianistyką na najwyższym światowym poziomie BCK zaplanował 12 czerwca o godz. 18.00. Z recitalem fortepianowym wystąpi niezrównany interpretator dzieł Fryderyka Chopina - Grzegorz Niemczuk.

Grzegorz niemczuk
Grzegorz Niemczuk · fot. materiały prasowe


Program koncertu wypełnią jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów wielkiego polskiego romantyka - walce wydane za życia kompozytora oraz 4 poetyckie i dramatyczne ballady.

Grzegorz Niemczuk - polski pianista klasyczny, mieszkający w Bielsku-Białej. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 15 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie (w tym m.in. Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Kioi Hall, Tokyo Bunka Kaikan w Tokio, Beijing Concert Hall w Pekinie, Quintai Concert Hall in Wuhan, Guotai Arts Center in Chongquing, Busan Cultural Center w Busan, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Sergio Cardoso w Sao Paulo, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Victoria Concert Hall w Singapurze, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Carskie Sioło w Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa, Zamek Królewski w Warszawie). Wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach.

Program wydarzenia:Część 1 koncertu:
WALCE
Walc op. 69 nr 1 „L’Adieu”
Walc Es-dur op. 18
Walc As-dur op. 42
3 Walce op. 64
3 Walce op. 34

Część 2 koncertu:
BALLADY
Ballada nr 2 F-dur op. 38
Ballada nr 3 As-dur op. 47
Ballada nr 4 f-moll op. 52
Ballada nr 1 g-moll op. 23

UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj