bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 1891

Do BCK w końcu wracają koncerty! Zobacz program

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Najbliższe tygodnie to czas powrotów publiczności do instytucji kultury! Odmraża się również Bielskie Centrum Kultury. Co zaoferuje naszej publiczności na przełom wiosny i lata?

bck, bielskie centrum Kultury, dom muzyki
Sala koncertowa Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury · fot. BCK


Dzień Dziecka: widowisko muzyczno-taneczne Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko"Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko"
Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko" · fot. BCK


Pierwszego czerwcowego dnia tradycyjnie świętujemy Dzień Dziecka, z tej okazji widowisko muzyczno-taneczne z elementami animacji Dzieci-dzieciom w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko przygotowało Stowarzyszenie Miłośników ZPiT Bielsko.

Widowisko rozpocznie się o godz. 17.00 w sali BCK. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasach BCK od piątku 21 maja, ze względów epidemiologicznych liczba jest miejsc ograniczona.

Koncert Viva Wiedeń, Viva BroadwayViva Wiedeń, Viva Broadway


4 czerwca o godz. 18.00 do BCK zawita bel canto. Podczas koncertu Viva Wiedeń, Viva Broadway największe światowe przeboje z repertuaru J. Straussa, F. Lehara, I. Kalmana, A. Bocellego oraz wiele innych utworów usłyszymy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej WM Ensamble pod dyrekcją Woytka Mrozka oraz solistów: sopranistki Edyty Piaseckiej, mezzosopranistki Agaty Savy, skrzypka Artura Banaszkiewicza i The 3 Polish Tenors - w składzie Sylwester Targosz-Szalonek, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk.

SuperWirtuozi powracająsuperwirtuozi
SuperWirtuozi · fot. BCK/ materiały prasowe


Na popularny i bardzo lubiany przez dzieci poranek muzyczny dla najmłodszych z cyklu SuperWirtuozi BCK zaprasza 6 czerwca o godz. 11.00. Tym razem SuperWirtuozi oraz Maciej Cisovsky i Michał Misza Czorny zaprezentują program poświęcony Bielsku-Białej zatytułowany Moja mała ojczyzna. 

Cykl koncertów dla wszystkich - Muzyczna Ballada EuropyOrkiestra im. Telemanna, Muzyczna Ballada Europy
Orkiestra im. Telemanna · fot. BCK / materiały prasowe


Wielkim uznaniem publiczności - tym razem znacznie starszej - cieszy się BCK-owski cykl koncertów dla wszystkich. 9 czerwca o godz. 18.00 Orkiestra im. Telemanna wraz skrzypkiem Piotrem Sadowskim oraz innymi solistami zaprezentuje koncert Muzycznej ballady Europy - Wiosenny taniec kwiatów.

Koncert bielskiego pianisty - Grzegorza NiemczukaGrzegorz niemczuk
Grzegorz Niemczuk · fot. materiały prasowe


Spotkanie z pianistyką na najwyższym światowym poziomie BCK zaplanował 12 czerwca o godz. 18.00. Z recitalem fortepianowym wystąpi niezrównany interpretator dzieł Fryderyka Chopina - Grzegorz Niemczuk. Program koncertu wypełnią jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów wielkiego polskiego romantyka - walce wydane za życia kompozytora oraz 4 poetyckie i dramatyczne ballady.

Koncert Darii ZawiałowDaria Zawiałow
fot. materiały prasowe


15 czerwca o godz. 18.00 BCK zaprasza na występ Darii Zawiałow z cyklu Inne brzmienie miasta. Daria Zawiałow jest niezwykle utalentowaną artystką, autorką tekstów i kompozytorką, dysponującą jednym z najbardziej wyrazistych głosów na polskiej scenie muzycznej. Po wydaniu zaledwie dwóch studyjnych albumów zyskała tysiące fanów i znalazła się w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Młodzieżowy Chór Mieszany Ave SolAve sol
Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol · fot. archiwum Bielskiego Centrum Kultury


19 czerwca o godz. 18.00 w BCK wystąpi działający w tej instytucji Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol, prezentując koncertowe podsumowanie rocznej pracy śpiewaków.

Siesta w drodze - Miroca ParisMiroca Paris
Miroca Paris wystąpi w BCK w czerwcu · fot. Bielskie Centrum Kultury / materiały prasowe


Na zakończenie swoich czerwcowych koncertów Bielskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z artystą rodem z Wysp Zielonego Przylądka. 28 czerwca o godz. 18.00 na scenie Siesty w drodze pojawi się wspaniały Miroca Paris.

Gdziekolwiek ucho przyłożysz - jeśli to muzyka kabowerdyjska - usłyszysz, czy raczej „poczujesz” Mirokę. To jego instrumenty perkusyjne odpowiadają za ten zmysłowy, świetlisty, błogo kołyszący puls. Kto miał szczęście być kiedykolwiek na koncercie wielkiej Cesarii - pamięta szczupłego wirtuoza o rozwichrzonej fryzurze, który był sercem całego zespołu. Gdy zabrakło Mistrzyni - objechał cały świat wielokrotnie, w tym także siestowe festiwale i koncerty z Sarą Tavares, z Nancy Vieirą czy słynnym wujem Tito Parisem. Zagrał na setkach płyt, nim zdecydował się wydać własną, D’Alma. Nie porzucając perkusji sięgnął też, jak w dzieciństwie na wyspach, po gitarę - swój pierwszy instrument. Zaczął pisać i śpiewać piosenki. I tu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji: usłyszała go Madonna. Zachwycona energią Miroki zaprosiła go do swoich nagrań a potem na trasę koncertową po wszystkich kontynentach. Nie tylko wsparł zespół megagwiazdy, ale też z własnym projektem przez osiem miesięcy otwierał jej koncerty - pisze o artyście Marcin Kydryński.

Inne brzmienie miasta powróci jesieniąInne brzmienie miasta to nowy cykl koncertów w Bielskim Centrum Kultury, o którym jego twórcy piszą: 

"Elektryzujące fanów wydarzenia zaplanowaliśmy na jesień. W czerwcu mały przedsmak brzmieniowych emocji za sprawą Darii Zawiałow. To będą koncerty dla tych, którzy szukają w muzyce czegoś więcej niż tylko popularnych melodii (choć tych nie zabraknie).

Będziemy sięgać do cenionych artystów ze świata rocka, jazzu, nowoczesnego popu, a z czasem nawet do muzyki progresywnej i punkowej.Zastanawialiśmy się nad nazwą Nowe brzmienie miasta, ale doszliśmy do wniosku, że wielu artystów, których chcemy zaprosić, gra muzykę INNĄ, ale nie NOWĄ - bo osadzoną na przykład w muzycznym klimacie lat 60. XX wieku.

Rozpoczęliśmy od występu Baranovskiego oraz wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów sanah (przesuniętych ze względu na pandemię)… Z pełną mocą brzmienia wystartujemy jesienią. Będą niespodzianki, a bilety na te koncerty powinny trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. Zagrają między innymi jazzmani cenieni przez fanów rocka, wschodzące gwiazdy ambitnej muzyki pop i rockowi weterani".


Przyszłe koncerty

W ramach koncertów z cyklu „Inne w brzmienie miasta”
Już jesienią na scenie bielskiego centrum kultury wystąpią:

Karaś/rogucki - 23 września 2021
Muniek i przyjaciele - 21 października 2021

Bilety już wkrótce w sprzedaży na stronie
bck.bielsko.pl

---

W związku z wielokrotnym zmienianiem dat wydarzeń w BCK - spowodowanym pandemicznymi ograniczeniami - instytucja ta informuje, że zakupione bilety zachowują ważność. W związku z panującą epidemią koronawirusa program imprez może ulec zmianie. BCK przeprasza za zmiany i utrudnienia.

ar / bielsko.info
źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj