bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 18 maja 2021
  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 1134

Wznowienie stacjonarnej działalności bielskich domów kultury

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, po okresie zawieszenia działalności związanym z epidemią koronawirusa, stopniowo wznawia stacjonarną działalność w reżimie sanitarnym.

Reklama

mdk Bielsko
Kubki z pracami dzieci uczestniczących w zajęciach Miejskich Domów Kultury · fot. MDK Bielsko-Biała


- Jesteśmy odpowiednio przygotowani we wszystkich placówkach i czekamy na naszych odbiorców w różnym wieku, jak zwykle z bardzo ciekawą ofertą zajęć tematycznych i ruchowych, które stawiają na rozwój indywidualnych zainteresowań i integrację w grupie rówieśniczej - mówi Zbigniew Hendzel, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej.

- Do naszych placówek dzwonią rodzice, pytając o możliwość przyprowadzenia dzieci na zajęcia, dlatego bardzo cieszymy się, że w tym momencie możemy ponownie zaprosić Państwa do domów kultury. Od poniedziałku 17 maja prowadzone są działania niezbędne do przygotowania wydarzeń artystycznych, tj. próby i ćwiczenia, w tym zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, rytmiczne oraz w Dziecięcych Grupach Twórczych - dodaje dyrektor.

Jak informuje MDK do 21 maja nastąpi stopniowe wznawianie działalności animacyjnej i edukacyjnej prowadzonej przez instytucje kultury w pomieszczeniach, pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż 50 proc. miejsc) lub przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub uczestnikami, natomiast od 29 maja sukcesywnie będą wznawiane zajęcia rekreacyjne i sportowe z zachowaniem reżimu sanitarnego i limitu 1 osoby na 15m2.

Najważniejsze zasady obowiązujące na terenie placówek MDK:
  • obowiązkowe złożenie oświadczenia o stanie zdrowia przed pierwszymi zajęciami,
  • zachowanie dystansu społecznego,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk,
  • obowiązkowe zasłanianie ust i nosa na korytarzach i w toaletach (sugerowane jest także zasłanianie ust i nosa w trakcie zajęć),
  • kwarantanna wyklucza z udziału w zajęciach.


- Bardzo za Wami tęskniliśmy i chcemy po kolei otwierać wszystkie formy uczestnictwa w zajęciach w dopuszczanym przepisami trybie, przy koniecznych, tzn. obowiązujących aktualnie obostrzeniach sanitarnych. Nasi instruktorzy czekają na Was - zachęca Zbigniew Hendzel.

- Proszę uważnie śledzić komunikaty, które przekazujemy za pośrednictwem lokalnych portali, mediów społecznościowych i naszej strony internetowej: www.mdk.bielsko.pl. Do zobaczenia na zajęciach w ulubionym domu kultury.

ar / bielsko.info

źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.