bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 10 marca 2021
  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 2581

I tak się trudno rozstać... koncert pamięci Marii Koterbskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Minął ponad miesiąc od śmierci Marii Koterbskiej, artystki, której utwory weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki i doczekały się wielu wspaniałych interpretacji. W hołdzie dla niezwykłej bielszczanki 18 marca o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. I tak się trudno rozstać. Na scenie pojawi się wiele niespodzianek, mnóstwo wspomnień i gości, w tym gość wyjątkowy - syn Marii Koterbskiej - Roman Frankl, aktor i piosenkarz.

Maria Koterbska
Maria Koterbska · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to widowisko z wykorzystaniem multimediów, niezwykłych strojów z tamtych lat, w atmosferze kolorowych jarmarków, kawiarenek, liryki i dowcipu najlepszych polskich twórców. Przypomnienie czasów, w których żyła i śpiewała Maria Koterbska, będzie nie tylko symboliczne, gdyż patronatów temu wydarzeniu udzielili bliscy i przyjaciele artystki, potomkowie tych, którzy dla niej tworzyli, występowali na scenie, otaczali przyjaźnią i przesłali do Bielska-Białej swoje wsparcie dla tego fantastycznego pomysłu. Są to: Roman Frankl - syn Marii Koterbskiej, Agata Passent i jej Fundacja Okularnicy im. A. Osieckiej, Danuta Grechuta, Fundacja Ireny Kwiatkowskiej FiK, Piotr i Jaga Kofta z Fundacją Pamiętajcie o ogrodach, Fundacja Wasowscy oraz Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Nie zabraknie oczywiście przebojów Marii Koterbskiej, wspaniałych polskich piosenek Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory. Będzie i zabawnie (Jesteśmy na wczasach) i lirycznie (List do matki) i wspominkowo (Augustowskie noce).

Należy przypomnieć, że ta muzyczna podróż miała już swoją prapremierę 28 lutego br. w Klubie Metrum, przy aplauzie widowni, łzach wzruszenia, niekończących się bisach i na koniec owacji na stojąco - informują organizatorzy.

Opracowaniem muzycznym wszystkich utworów zajął się bielski muzyk, pianista, związany z grupą Lizard Paweł Fabrowicz. Projekt widowiska stworzyła i wyreżyserowała je Agnieszka Szulakowska z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej, kostiumy aranżuje Victor de Baumont. Na scenie BCK występują młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej, studenci szkół teatralnych, wokaliści, laureaci najważniejszych polskich konkursów piosenki, w tym wielu bielszczan.

Bilety na ten koncert w cenie 30 zł są do nabycia w Bielskim Centrum Kultury.
Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj