bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 11 lutego 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 1645

Banialuka zaprasza po przerwie! Gra m.in. Amelkę, Bobra i Króla na dachu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Za nami:

Już w najbliższą niedzielę 14 lutego Teatr Lalek Banialuka nareszcie otwiera się dla publiczności i zaprasza na spektakl Tutu w reżyserii Roksany Miner. W repertuarze na luty znalazło się również przedstawienie Amelka, Bóbr i Król na dachu oraz coś dla młodzieży i dorosłych - doceniona przez widzów jesienią sztuka z udziałem aktorów i lalek pt. Augustus!

Amelka, Bóbr i Król na dachu
Fotos z przedstawienia Amelka, Bóbr i Król na dachu · fot. Teatr Banialuka


- Szczególną uwagę widzów pragniemy zwrócić na spektakl Amelka, Bóbr i Król na dachu w reż. Lucyny Sypniewskiej. Jest to najnowsza, grudniowa produkcja Banialuki, która ze względu na zamknięcie teatrów miała tylko premierę wewnętrzną. Teraz wreszcie możemy nasz spektakl zaprezentować publiczności - mówi z radością dyrektor Banialuki, Jacek Popławski.

Amelka, Bóbr i Król na dachu Tankreda Dorsta i Ursuli Ehler w przekładzie Jacka Stanisława Burasa to propozycja dla najmłodszych widzów, oparta na uniwersalnym micie o wędrówce, która kształtuje bohatera i wpływa na jego życie. Tytułowa Amelka nie ma w życiu łatwo. Mieszka w kurniku, musi być posłuszna okrutnej przybranej matce. Któregoś dnia ta wysyła Amelkę do Szepczącego Lasu po garnek czarnego miodu. Amelka musi zdążyć przed zachodem słońca. Wędrówka okazuje się nie tylko wyprawą po miód, ale także podróżą w głąb siebie, pozwalającą odkryć Amelce swoją prawdziwą tożsamość i zrozumieć otaczający ją świat.

Z pewnością żaden z widzów nie przejdzie obok tego spektaklu obojętnie - zapewniają realizatorzy. Niezwykła, magnetyzująca scenografia jest dziełem Anny Chadaj, teatralni rzemieślnicy stworzyli ją z niekonwencjonalnych materiałów, także z recyclingu. Autorem muzyki oraz piosenek jest Krzysztof Maciejowski.

W spektaklu grają Adam Milewski, Barbara Rau, Dagmara Włoszek-Rabska, Katarzyna Pohl, Małgorzata Bulska, Piotr Tomaszewski, Radosław Sadowski i Tomasz Sylwestrzak.

W związku z sanitarnymi obostrzeniami teatr dysponuje tylko połową miejsc na widowni. Obowiązują w nim naturalnie wszystkie wymagania i zalecenia dotyczące m.in. dezynfekcji, dystansu i maseczek. Zasady postępowania można znaleźć na nowej stronie internetowej Banialuki www.banialuka.pl w zakładce Covid-19.

- Mając cichą nadzieję, że otwieramy się na dłużej zapraszamy serdecznie! - dodaje dyrektor Jacek Popławski.

Repertuar na luty znajdziecie na stronie Banialuki: www.banialuka.pl/repertuar

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Teatr Lalek Banialuka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj