bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 5 lutego 2021
  • wyświetleń: 548

Bielski chór Ave Sol wyśpiewał złoto na festiwalu w Rzeszowie

Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol - działający w Bielskim Centrum Kultury - został wyróżniony złotym dyplomem na 8. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie organizowanym przez tamtejsze Studium Muzyki Liturgicznej. Ave Sol zdobył złoty dyplom w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych w konkursie, którym brało udział blisko 30 chórów i zespołów.

Ave sol
Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol pod dyrekcją Marcina Pollaka · fot. archiwum Bielskiego Centrum Kultury


Założony przez Leszka Pollaka w 1981 roku Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol - który obecnie prowadzi jego syn Marcin Pollak - jest jednym z najlepszych polskich chórów amatorskich. W ramach Bielskiego Centrum Kultury chór działa od 1988 roku.

Szeroki repertuar, obejmujący utwory wszystkich epok i gatunków muzycznych, jak i, co może ważniejsze, rzadko spotykana radość śpiewania połączona ze znakomitą techniką wykonawczą, zapewniają chórowi duże uznanie i wysoką pozycję w oczach krytyków i sędziów, którzy rokrocznie przyznają śpiewakom z Bielska-Białej liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach w kraju i za granicą. Te sukcesy możliwe są dzięki dużym umiejętnościom młodych ludzi, ich systematycznej pracy oraz ścisłej współpracy z Bielskim Centrum Kultury - instytucją szeroko znaną w Polsce, dzięki swemu zaangażowaniu w rozwój kulturalny regionu.

Chór ma na swoim koncie kilka płyt, m.in. z kolędami oraz utworami związanych z Bielskiem-Białą kompozytorów - Józefa Świdra, Kazimierza Dudy i Henryka Jana Botora.

Film z ogłoszenia wyników 8. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie znajduje się pod likiem: www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/zloty-dyplom-dla-ave-sol

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.