bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 733

Anna Wajda: spojrzenie wewnętrzne - wystawa w Galerii PPP

Za nami:

W Galerii PPP przy bielskim Rynku 27 dostępna jest wystawa Anny Wajdy zatytułowana "Spojrzenie wewnętrzne". Delikatne, eteryczne prace artystki odnoszące się do duchowej strony życia można oglądać w galerii do 26 lutego.

Anna Wajda, Galeria PPP
Anna Wajda na tle swoich prac w Galerii PPP · fot. kadr z filmu


- Studiowałam grafikę na edukacji artystycznej w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim. Później zostałam na macierzystej uczelni jako pracownik techniczny w pracowni grafiki warsztatowej. Zrobiłam doktorat, zaczęłam też uczyć w niepublicznym liceum plastycznym w Cieszynie. Aktualnie mam okazję dzielić się swoimi doświadczeni, emocjami i wiedzą graficzną, pracując ze studentami jako adiunkt na tej uczelni. Stąd też moja obecność w związku, która jest dla mnie naturalną koleją rzeczy. Chciałabym być tutaj: zapisana, zrzeszona z racji przynależności do miejsca, do grupy osób - opowiada Anna Wajda.

O swoich pracach prezentowanych na wystawie Spojrzenie wewnętrzne artystka mówi, że odnoszą się do wymiaru duchowego, emocjonalnego, do rzeczywistości niewidzialnej.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Galerii PPP oraz filmu z wystawy, na którym Anna Wajda przybliża swoją twórczość. Film zamieszczony został na Facebooku ZPAP Okręg Bielsko-Biała: www.facebook.com/zpap.bielskobiala

Anna Wajda jest grafikiem warsztatowym, pracującym w tradycyjnych technikach metalowych oraz ilustratorką książek dla dzieci. W swoich pracach mówi o naturze i świecie, który nie powstał „sam z siebie”.

Galeria ppp

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.