bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 7 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2342

Książka o bielskim bokserze może zostać Sportową Książką Roku

W minionym roku Leszek Błażyński napisał biografię Zbigniewa Pietrzykowskiego zatytułowaną "Pięści anioła". Może ona zostać Sportową Książką Roku! Trwa głosowanie.

Zbigniew Pietrzykowski to jeden z symboli bielskiego sportu. Przez prawie całe życie mieszkał w naszym mieście i reprezentował barwy tutejszego klubu - BBTS Bielsko-Biała (w latach 1950-1968) z przerwą w latach 1955-1956, gdy podczas odbywania służby wojskowej był zawodnikiem Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery w 1968 roku został trenerem.

Pietrzykowski był fenomenalnym pięściarzem, trzykrotnym medalistą olimpijskim, czterokrotnym mistrzem Europy, jedenastokrotnym mistrzem Polski. Nigdy nie przegrał w meczu ligowym. Zawsze godnie promował nasze miasto na świecie.

Książka "Pięści anioła" to pierwsza biografia najlepszego w dziejach polskiego boksu zawodnika, o którym krążyły legendy.

zbigniew pietrzykowski książka


Od 1 stycznia do 31 stycznia trwa głosowanie na Sportową Książkę Roku 2020 roku:
plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl/glosowanie-polskie

Biografia Zbigniewa Pietrzykowskiego jest jedną z nominowanych książek. Zapraszamy do głosowania!

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.