bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 13 listopada 2020
  • wyświetleń: 1204

Brąz dla bielszczanki na Olimpiadzie w Gimnastyce Artystycznej

Reprezentantka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej z Bielska-Białej Magdalena Wantoła zdobyła brązowy medal za układ taneczny podczas finału 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej w Białej Podlaskiej.

Magdalena Wantoła, gimnastyka artystyczna
Magdalena Wantoła · fot. Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Bielsku-B


56 najlepszych zawodniczek z całej Polski - wyłonionych w eliminacjach - walczyło w dwóch kategoriach wiekowych o medale w wieloboju oraz w finałach w poszczególnych przyborach w finale 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej rozegranej w dniach 5-8 listopada w Białej Podlaskiej.

Bielskie Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej reprezentowało pięć zawodniczek: w klasie III Magdalena Wantoła, Nela Płoskonka, Julia Bojda i Diana Smyrska (grupa 32 dziewcząt z rocznika 2010), a w klasie II Agata Briss (grupa 24 zawodniczek rocznika 2008/2009). Na co dzień zawodniczki trenują pod okiem trenerek Anny Duszy i Zuzanny Sokalskiej.

Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej - 05.11-08.11.2020
Zawodniczki biorące udział w Olimpiadzie Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej, która odbyła się w dniach 5-8 listopada w Białej Podlaskiej. · fot. Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej z Bielska-B


Trudne pierwsze półrocze tego roku, pełne wyzwań spowodowanych pandemią i treningów odbywających się on-line, udało się zwieńczyć sukcesem. Trzy zawodniczki klasy III zakwalifikowały się do finałów 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej - Magdalena Wantoła w układzie taneczno-akrobatycznym i z obręczą, a Julia Bojda i Nela Płoskonka w układach taneczno-akrobatycznym i ze skakanką. W finale Magdalena Wantoła zdobyła brązowy medal za układ taneczny.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.