bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 886

Franciszek Bunsch - Powroty - prezentacja o bielskim artyście

Franciszek Bunsch nie jest postacią dostatecznie znaną bielszczanom. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej postanowiło to zmienić. Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania prezentacji "Franciszek Bunsch - Powroty".

bunsch prezentacja
Prezentacja Franciszek Bunsch - Powroty · fot. materiały prasowe


Franciszek Bunsch urodził się w Bielsku w 1926 roku. U stóp Szyndzielni spędził 13 lat życia. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i stażystą Akademie Výtvarných Umění w Pradze. Był wykładowcą i profesorem krakowskiej ASP.

Jest reprezentantem krakowskiej szkoły grafiki warsztatowej wykonywanej przede wszystkim w tradycyjnych technikach: miedziorytu, akwaforty, akwatinty i drzeworytu. Metaforyczna wizja rzeczywistości jest głównym środkiem jego artystycznych wypowiedzi.

Od połowy ubiegłego stulecia Bunsch prezentuje swoje prace w kraju i za granicą, jednak najnowsza wirtualna wystawa jest pierwszą w naszym mieście!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji. Wystawa została przygotowana przez Teresę Dudek Bujarek i dostępna jest na stronie: muzeum.bielsko.pl/pl/plan_wydarzen/wydarzenie/franciszek-bunsch-powroty lub na muzealnym Facebooku.

bunsch

ar / bielsko.info, źródło: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.