bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 8 października 2020
  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 1044

"Klimat to my" w Klubie Książki Biblioteki Pedagogicznej

Za nami:

Zapraszamy na 33. spotkanie w ramach Klubu Książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie książka Jonathana Safrana Foera, „Klimat to my”.

Spotkanie odbędzie się 28 października o godzinie 16.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Prowadzenie: Jarosław Hess.

Serdecznie zachęcamy do lektury i udziału w dyskusji!

O autorzeJonathan Safran Foer (ur. 1977) studiował filozofię. Jego opowiadania publikowały m.in. „The New Yorker”, „Paris Review” i „Conjunctions”. W 2002 roku wydał swoją debiutancką powieść "Wszystko jest iluminacją". Została ona uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń literackich ostatnich lat, natychmiast stała się światowym bestsellerem, uhonorowano ją wieloma nagrodami, m.in. The Guardian First Book Prize, The National Jewish Book Award. Dotychczas przetłumaczono ją na ponad dwadzieścia języków, powstał również film o tym samym tytule, w reżyserii Lieva Schreibera. W 2005 roku ukazała się jego druga powieść Strasznie głośno, niesamowicie blisko, której ekranizacja trafiła na ekrany kin w 2012 roku. Wydane w 2009 roku "Zjadanie zwierząt" jest światowym bestsellerem i zostało przetłumaczone na kilkanaście języków.

O książceNiektórzy ludzie odrzucają fakt, że nasza planeta ociepla się z powodu działalności człowieka. Ale czy ci z nas, którzy akceptują rzeczywistość spowodowanej przez człowieka katastrofy klimatycznej, naprawdę w nią wierzą? Gdybyśmy rzeczywiście w nią uwierzyli, z pewnością zdecydowalibyśmy się na działania zgodne z tym, co wiemy. A jednak prawie ich nie podejmujemy.

W "Klimat to my" Jonathan Safran Foer bada fundamentalny dylemat naszych czasów w zaskakujący i głęboko osobisty sposób. Zadanie ocalenia planety wymaga wielkiego rozliczenia się z naszą, niestety bardzo ludzką, niechęcią do poświęcenia komfortu ze względu na niepewną przyszłość. By jeść więcej, smaczniej i taniej, zamieniliśmy naszą planetę w farmę do uprawy produktów zwierzęcych, czego konsekwencje są katastrofalne. Tylko wspólne działanie może uratować naszą planetę. Działanie, które zaczyna się od tego, co jemy, a czego nie jemy na śniadanie.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.