bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 7 października 2020
  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 1280

Historyczne szlaki Bielska-Białej: w ten weekend kolejne spacery

Za nami:

Przed nami kolejny weekend ze Stowarzyszeniem Olszówka. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę organizacja zaprasza na kolejne wycieczki w ramach projektu „Historyczne szlaki Bielska-Białej”.

Historyczny spacer ze Stowarzyszeniem Olszówka
Historyczny spacer ze Stowarzyszeniem Olszówka · fot. Stowarzyszenie Olszówka


W sobotę, 10 października Stowarzyszenie zaprasza na wycieczkę po lesie "Śladami map archiwalnych". Tym razem będziemy poznawać dawne drogi i szlaki, które służyły do prowadzenia gospodarki leśnej. Poznamy dzieje obiektów i ludzi związanych z lasami komunalnymi miasta Bielska. Trasa będzie przebiegać terenami leśnymi na Kozią Górę i dalej do dawnej leśniczówki na Błoniach. Potrzebna jest więc dobra kondycja oraz górskie obuwie.

Prowadzący: Jakub Krajewski.
Miejsce zbiórki: Parafia Wniebowzięcia N.M.P. w Bystrej, ul. Szczyrkowska 3, Bystra.
Obowiązują zapisy.

W niedzielę, 11 października po raz ostatni przyjrzymy się historii ulicy 11 Listopada. Tym razem poznamy odcinek od skrzyżowania z ul. Komorowicką do jej styku z ul. Lwowską i Żywiecką. Kolejny odcinek „Traktu Cesarskiego” odsłoni swoje tajemnice.

Prowadzący: Piotr Kenig
Miejsce zbiórki: Plac Wolności w Białej.
Obowiązują zapisy.

Następne terminy spacerów historycznych będą sukcesywnie podawane.

ZapisyUwaga! Prawo do uczestnictwa w wycieczkach mają osoby, które dostaną potwierdzenie po uprzednim zarejestrowaniu oraz wypełnieniu formularza. Chętni proszeni są o kontakt: stowarzyszenieolszowka@gmail.com, tel. 693 315 998.

Wycieczki są bezpłatne, dofinansowanie przez gminę Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1% odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Patronat nad wycieczkami objęło Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

ar / bielsko.info, źródło: Stowarzyszenie Olszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.