Rozrywka

  • 30 października 2020
  • 4 listopada 2020
  • wyświetleń: 3087

Odwołane: poranek muzyczny dla dzieci w BCK

Poranki muzyczne dla dzieci powróciły w październiku do Bielskiego Centrum Kultury po wymuszonej pandemią przerwie. Niestety nie odbędzie się drugi jesienny koncert pod tytułem "Kontratak FałszoWirusów 2!" zaplanowany na 15 listopada. Wydarzenie odwołano z powodu zawieszenia przez rząd stacjonarnej działalności placówek kulturalnych od soboty, 7 listopada do co najmniej 29 listopada.

muzyczny poranek
Zapraszamy na kolejny poranek muzyczny dla dzieci w BCK · fot. materiały prasowe / BCK


Od kilku lat Bielskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu na niedzielne poranki muzyczne odbywające się raz w miesiącu. Podczas tych spotkań, które zaskarbiły sobie sympatię wielu dzieci i ich rodziców, artyści - muzycy i aktorzy - opowiadają o muzyce w sposób zabawny i zajmujący zarówno dla młodych, jak nieco starszych widzów. W ten sposób przybliżają młodym ludziom gatunki muzyczne, instrumenty, czy postaci kompozytorów, czyli wszystko, co tworzy świat muzyki.

Zabawa to najlepszy sposób na wychowywanie najmłodszych w kulturze muzycznej. Zachęceni tą formą, znający muzyczne zagadnienia, w przyszłości staną się wytrawną, już dorosłą publicznością Domu Muzyki BCK i innych sal koncertowych.

Narodziny nowego świata - tak nazwano najnowszą serię koncertów familijnych będących odpowiedzią na zwariowane czasy pandemii, w których przyszło nam żyć. Artyści chcą odnieść się do tej sytuacji z dużą dozą humoru i dystansu, a jednocześnie zachęcić dzieci i rodziców do pielęgnowania swoich pasji muzycznych. Nowa seria łączy w sobie - doświadczenie sceniczne, zupełnie nową fabułę dramaturgiczną, charakter dynamicznego widowiska scenicznego oraz wysoką jakość wykonawczą i edukacyjną. Szalona opowieść zawieszona pomiędzy przeróżnymi epokami zabierze widzów poranków muzycznych w najciekawsze zakamarki świata. Nie zabraknie tam ważnych dla światowej muzyki nazwisk, które z każdym koncertem będą brzmieć dla publiczności bardziej znajomo - zapowiadają artyści.

Najbliższy koncert odbędzie się 15 listopada o godz. 11.00. i będzie nosił tytuł "Kontratak FałszoWirusów 2!".

Zapraszamy na listopadowy koncert familijny SuperWirtuozów pod dyrekcją Macieja Cisowskiego. Podczas koncertu zabrzmią utwory rozrywkowe, dziecięce ale również te z kanonu literatury muzyki klasycznej i muzyki filmowej, towarzyszące akcji scenicznej. Koncert utrzymany jest w konwencji występu rozrywkowego i trwa około 60 minut.

Nasi muzyczni bohaterowie kolejny raz stają przed ciężkim, jednak ekscytującym i pełnym przygód wyzwaniem. Pan Fałsz nie daje za wygraną: Znalazł sposób na ostateczne zniszczenie muzyki na całym świecie, wypuszczając FałszoWirusa - swoją tajną broń siejącą muzyczny zamęt na całej planecie. Hania M. Wraz ze swoim odważnym opiekunem postanawia stawić czoła wyzwaniu, kolejny raz szukając ratunku w innej czasoprzestrzeni. Przygodom towarzyszy atmosfera święta duchów, nie zabraknie jednak ważnych w tym czasie treści niepodległościowych, które dodadzą otuchy naszym bohaterom. Gdzie tym razem znajdzie się Hania i jak zakończy się jej misja? Odpowiedź na to pytanie i cała gama muzycznych wrażeń, czekają na Was już 15 listopada 2020 roku o godzinie 11:00 w Bielskim Centrum Kultury.

Już dziś możesz śledź fanpage SuperWirtuozów - http://www.superwirtuozi.pl

Wykonawcy:
SuperWirtuozi
Maciej Cisowski (prowadzenie orkiestry, scenariusz, muzyka)
Michał Misza Czorny (scenariusz i reżyseria)

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj