bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 27 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 7311

Serial "Pierwszy raz" - w Bielsku, o Bielsku, z bielskimi nastolatkami

Fabularny serial "Pierwszy raz" zrealizowany w Bielsku-Białej z udziałem dzieci i młodzieży z Bielska oraz osobowości znanych z YouTube'a już od 2 września będziemy mogli śledzić w serwisie YouTube. Pierwszy sezon będzie liczył 12 odcinków. Kim są twórcy? O czym opowiada produkcja?

Na planie serialu "Pierwszy raz" - 08.2020 · fot. materiały prasowe


O czym będzie serial? Młodzi ludzie - ich relacje z przyjaciółmi, nauczycielami, rodzicami, pierwsze rozterki, wybory, fascynacje - to główne wątki serialu. Twórcy formatu: Agnieszka Szulakowska (scenariusz), Wiktoria Bednarczyk (reżyseria), Jacek Szpros (zdjęcia), Darling Nikki (montaż) to ekipa wcześniejszego hitu internetowego "Nieprzygotowani" - II sezon - twórcy, którzy świetnie poruszają się w obszarze YouTube'a. Reżyserka Wiktoria Bednarczyk stała też za takimi projektami, jak YouTube'owe kanały Blowka, czy Cezarego Pazury.

Wszyscy bohaterowie mieszkają w Bielsku, tu chodzą do szkół, tu dorastają. Plenery, kamienice, ulice miasta, ośrodki kultury, szkoły, kawiarnie to wspaniała scenografia "Pierwszego razu", którego partnerem głównym zostało miasto Bielsko-Biała.

Wszyscy młodzi aktorzy (nastolatkowie i dzieci) to bielszczanie. W serialu wystąpią osoby wybrane do ról przez castingi - Katarzyna Żbel (Melisa), Maksymilian Bednarczyk (Igor), Laura Skupień (Diana), Jakub Majdak (Karol), Filip Siatkowski (Dustin), Dawid Jurczak (Kuba), Aleksandra Huczek (Alicja), Linda Gut (Angelika), Julia Waliczek (Sandra), Igor Teodorowicz (Michał).

W głównej obsadzie znalazły się też osobowości YouTuba, takie jak Karol Osentowski (Studio Accantus), Michał Sieńkowski ("Nieprzygotowani"), czy Danny Ferreri (topowy youtuber).

Wśród dorosłej obsady zobaczymy m.in. Olgę Łasak (Malwina Lazurowska), Jadwigę Grygierczyk (babcia Eleonora), Olę Bacańską (pani Vazowsky), Błażeja Olmę (Lucjan Magrowicz), Weronikę Bolchajmer (Mercedes Sky). Młodsze rodzeństwo głównych bohaterów zagrają dzieci także wybrane do ról na castingach.

Pierwszy, premierowy odcinek serialu pojawi się na kanale YouTube w środę, 2 września o godz. 19.00. Na sezon złoży się 12 odcinków, emitowanych co dwa tygodnie.

Ponadto producenci serialu organizują premierę trzech pierwszych odcinków również 2 września o godz. 18.00 w Kinie Helios w Bielsku-Białej. Wejście wyłącznie za zaproszeniami. Będzie czerwony dywan, wszyscy twórcy serialu, aktorzy, sponsorzy i media.

Pozostaje trzymać kciuki, wypatrywać ekipy filmowej na ulicach miasta i życzyć powodzenia oraz wysokiej oglądalności.

Twórcy:
Scenariusz - Agnieszka Szulakowska
Reżyseria - Wiktoria Bednarczyk
Zdjęcia - Jacek Szpros
Muzyka - Esemes
Montaż - Darling Nikki
Dźwięk - Phao Sanato
Scenografia - Anna Motyka-Kupczak
Kostiumy - Artur Dzień, Victor de Baumont
Asystent kamery - Piotr Graff
Zdjęcia lotnicze i efektowe - Tomasz Walczak
Kierownik produkcji - Jakub Majdak
Kierownik planu - Igor Teodorowicz
Producent wykonawczy - Cosmos Production

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.