bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 12 lipca 2012
  • wyświetleń: 1767

Gemini: Szczęście ma wiele twarzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Za nami:

14 lipca w Gemini Park zagości wystawa „Szczęście ma wiele twarzy”. Wystawa ta jest podsumowaniem „Projektu Szczęście", autorstwa dwójki bielszczan Kasi i Piotra, która w czasie rocznej podróży dookoła świata pytała napotykanych ludzi, czym jest dla nich szczęście.

Gemini, centrum handlowe, sklepy
Centrum handlowo-usługowe Gemini w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Wyspy Szczęśliwe... mitologiczny Raj. Grecy lokowali je na zachód od Libii - za Słupami Heraklesa, na Atlantyku. A czym wyspy szczęśliwe są dla współczesnego człowieka? Czy dla każdego szczęście znaczy to samo? A może zależy od szerokości geograficznej, rasy, kultury, poziomu życia, wykształcenia, wieku...?

Na wystawie znajdą się interesujące zdjęcia ludzi z całego świata wraz z krótką wypowiedzią na temat szczęścia. I tak Kasia, autorka wystawy, jest najszczęśliwsza, gdy... „w środku nocy siedzi i śmieje się głośno z ludźmi, którzy są jej pokrewnymi duszami:)”. Piotr, który wraz z nią objechał świat, uważa, że „szczęście to stan duchowy człowieka, stan wewnętrznej harmonii (...)”. Piotrek jest najszczęśliwszy, gdy jest z żoną i rodziną, gdy poznaje świat i nowych ludzi, gdy programuje, podróżuje, chodzi po górach i wcina włoskie lody gelato.

Dla Fernanda z Japonii szczęście zawiera się w miłości, Aaryn z Szanchaju jest szczęśliwa, gdy poznaje nowych ludzi i gdy może robić to na co ma ochotę - może spać, jeśli jest zmęczona, jeść ulubione rzeczy i spędzać wolny czas dokładnie tak, jak lubi najbardziej, Karlę z Santiago uszczęśliwiają proste rzeczy, udane niespodzianki i spotkania z przyjaciółmi, Chris z Utah odnajduje swoje szczęście w gotowaniu i zabawie ze szczeniakami.

Wszyscy szukamy szczęścia. Może więc spotkanie ludzi - na fotografiach i w wypowiedziach - którzy wiedzą, co ich uszczęśliwia, pozwoli odkryć swoją własną drogę do bycia szczęśliwym.

Gemini Park zaprasza na wystawę „Szczęście ma wiele twarzy”. Nie tak dawno Centrum okazało się miejscem szczęśliwym dla zwycęzcy w Lotto. To w tutejszej kolekturze w hipermarkecie Real padła szóstka. Szczęśliwy gracz kupił cztery losy metodą „chybił-trafił”, płacąc 12 zł. Jedna z „szóstek” przyniosła mu miliony i szansę na realizację marzeń. Gemini Park okazało się dla niego miejscem szczęśliwym... W czasie wystawy będzie miejscem pełnym szczęścia.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj