bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 703

Tożsamość miasta: nasz świat wartości - debata w Kubiszówce

Za nami:

Debata społeczna pt. Tożsamość miasta: nasz świat wartości odbędzie się 16 lipca o godz. 17.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

To spotkanie o charakterze warsztatowym, podczas którego będzie można porozmawiać o specyfice miasta i lokalnej tożsamości. Uczestnicy będą szukać wartości, które łączą mieszkańców Bielska-Białej i budują jego kapitał społeczny.

Wypracowane wartości będą inspiracją dla projektu mozaiki, która powstanie na murze oddzielającym parking Kubiszówki od aresztu. Mozaika zostanie wykonana metodą wpisującą się w sztukę recyklingu z kawałków płytek ceramicznych przyniesionych przez mieszkańców oraz potłuczonego surowca z różnych punktów sprzedaży. W ten sposób wykonawcy nawiążą do mozaik tworzonych przez słynnego bielskiego artystę Ignacego Bieńka.

Elementy mozaiki zostaną wykonane przez mieszkańców miasta, a następnie złożone prze artystów w jedną całość - opowieść o wartościach łączących różne pokolenia bielszczan.

Powyższe działania są częścią projektu Mozaika BB - nasz świat wartości realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.