bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 lipca 2012
  • 7 lipca 2012
  • wyświetleń: 3214

Orkiestra Dęta na Rynku

Za nami:

7 lipca o godz. 18.00 na Rynku wystąpi Formacja paradna Miejskiej Orkiestry Dętej. Zespół jest znany, lubiany i wielokrotnie nagradzany podczas wielu prestiżowych konkursów i festiwali.

Miejska Orkiestra Dęta
Miejska Orkiestra Dęta · fot. UM Bielsko-Biała


Sztandarowa orkiestra dęta Bielska-Białej uświetnia wszystkie ważne uroczystości w mieście. Profesjonalni muzycy, atrakcyjny repertuar - łączący klasykę z nowoczesnością - to gwarancja dobrej zabawy. Tradycje orkiestry sięgają roku 1974. Miejska Orkiestra Dęta wielokrotnie występowała za granicą, m.in. w Czechach, Niemczech i Belgii. Dyrygentem orkiestry jest Jarosław Grzybowski.

Cygańska dusza, łapiąca za serce muzyka i kolorowe stroje - czekają na widzów 8 lipca o godz. 18.00. Na Rynku wystąpi Leonsia Erdenko i Gypsy Band. Córka piosenkarza Mikołaja Erdenko kontynuuje tradycje światowej sławy cygańskiej dynastii muzycznej Erdenków. Obdarzona pięknym głosem i urodą pieśniarka jest laureatką nagród wielu festiwali muzyki cygańskiej.

W roku 2003 zwyciężyła w 2. Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy w Krakowie. Na swoim koncie ma koncerty z Goranem Bregovicem, Paco de Lucią i Emirem Kusturicą. Występowała m.in. w Serbii, Austrii, Austrii, Mołdawii, Francji, Portugalii, Norwegii i Monaco.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.