bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 1191

"Pewnego razu w Bielsku-Białej". Podziel się ciekawą historią

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz organizuje wakacyjny konkurs literacki Pewnego razu w Bielsku-Białej. Zachęca do podzielenia się rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

"Pewnego razu w Bielsku-Białej". Podziel się ciekawą historią
"Pewnego razu w Bielsku-Białej". Podziel się ciekawą historią · fot. UM Bielsko-Biała


Konkurs jest częścią projektu BB dla dzieci w sieci dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne - zachęcają organizatorzy.

Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli uczestnicy zdecydują się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego. Dom Kultury zaprasza do literackiej podróży w czasie. Na zgłoszenia czeka do 10 sierpnia!

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.