bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 1760

Prace Józefa Łysakowskiego w lipcu w Galerii PPP

Za nami:

Galeria PPP w Bielsku-Białej zaprasza na wystawę prac Józefa Łysakowskiego w dniach 6 - 24 lipca.

Wystawa Józefa Łysakowskiego w lipcu w Galerii PPP w Bielsku-Białej · fot. Galeria PPP


Wystawa pod hasłem "Między czernią, kreską i bielą" obejmuje oryginalne linoryty, gwasze i kolorowe malarstwo ecoliną.

Galeria PPP Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Bielsko-Biała mieści się na pierwszym piętrze budynku przy Rynku 27. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 16.00. Jest także możliwość umówienia się telefonicznie na wizytę w galerii pod numerem telefonu: 602 323 345.

O autorzeJózef Łysakowski urodził się w 1955 w Małopolsce. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na Wydziale Projektowania Graficznego w Katowicach, prowadził zajęcia na uczelniach wyższych w Katowicach i Cieszynie. Od 1982 pracował także jako nauczyciel oraz instruktor plastyki. Od 2007 poświęcił się wyłącznie pracy twórczej, malarstwu, grafice, rysunkowi, medalierstwu, grafice komputerowej, projektowaniu i wykonywaniu mozaik i intarsji, poszukując własnych technik i środków wyrazu artystycznego.

Punktem wyjścia dla twórcy jest przyroda, także w wymiarze mikro- i makrokosmosu. Artystę fascynują procesy ciągłych przemian w otaczającym świecie. Rejestruje na swych płótnach i pracach graficznych niszczące działanie czasu, któremu podlegają zarówno żywe organizmy (np. cykl grafik obozowych Dniu, żegnaj dniu), jak i wytwory ludzkiej cywilizacji (m.in. World Trade Center).

Józef Łysakowski spogląda na świat i prowadzi dialog z widzem, zaskakując spojrzeniem na rzeczywistość, prowokując do dyskusji, a podejście do tematu, precyzja techniczna oraz wyobraźnia twórcy budzą uznanie szerokiego kręgu odbiorców.

Dotychczas namalował ok. 90 obrazów olejnych (większość o dużych formatach), stworzył ponad 20 cykli grafik (sitodruki, linoryty, prace komputerowe), rysunków, mozaik i intarcji, liczne medale, plakaty, projekty materiałów reklamowych. Jego dzieła znajdują się w galeriach sztuki współczesnej oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau, a także zbiorach prywatnych, m.in. w Polsce, USA, Austrii, Niemczech, Belgii, Szwecji.

ar / bielsko.info, źródło: ZPAP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.