Rozrywka

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2532

29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej odwołany

Kolejny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskie w Bielsku-Białej odbędzie się dopiero za dwa lata. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w związku z epidemią koronawirusa.

"Chłopiec z gwiazd" w Teatrze Banialuka
29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w tym roku nie odbędzie się · fot. A. Morcinek


Przez dekady swego istnienia Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej gromadził co dwa lata na przełomie maja i czerwca artystów z całego świata, prezentując najlepsze, najciekawsze przedstawienia teatru lalek. Podczas tegorocznej 29. edycji festiwalu planowano gościć spektakle z całej Europy. Niestety z przyczyn mających związek z epidemią COVID-19 impreza nie odbędzie się.

- Teatr to spotkanie aktora z widzem. Twarzą w twarz. Żadne środki techniczne tego nie zapewnią. Spektakl online zawsze pozostanie tylko substytutem tej szczególnej relacji. Jednak w obliczu pandemii, która nie ustępuje i nie odpuszcza szczególnie naszemu regionowi, organizatorzy zdecydowali, że nie mogą usprawiedliwiać ryzyka związanego ze zorganizowaniem festiwalu pragnieniem obcowania ze sztuką najwyższych lotów. Bezpieczeństwo nas wszystkich - zarówno widzów, jak i artystów - jest najważniejsze!
Podjęta w marcu br. decyzja o organizacji festiwalu w późniejszym, jesiennym terminie, nie znajduje uzasadnienia. Jeśli nawet restrykcje nie są tak surowe, jak miesiąc temu, to dane spływające do nas każdego dnia z sanepidu nie świadczą o poprawie sytuacji epidemiologicznej. Zastanawialiśmy się, czy festiwal może przyjąć inną formę, wykorzystującą najnowsze technologie, ale doszliśmy do wniosku, że ucierpiałaby na tym zarówno istota, jak i jakość Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Dlatego też, z ciężkim sercem, zadecydowaliśmy, że 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej odbędzie się w maju 2022 roku
- napisał w komunikacie Jacek Popławski, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Banialuka.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Lalek Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj