bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 23 maja 2012
  • 15 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2602

BWA: wystawa Mit i melancholia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Do 17 czerwca (niedziela) trwa wystawa „Mit i melancholia”. W ramach wystawy, w czwartek 31 maja odbędzie się projekcja filmu „Avunculus”. Na wystawę zaprasza Galeria Bielska BWA.

Jerzy Kosałka
Jerzy Kosałka, Promocja Cosher Coli, Billboard, 2008


Piotr Szmitke
Piotr Szmitke, Koncentrator pełni, 2009, obiekt


Laura Pawela
Laura Pawela, Untitled , projekcja trójkanalowa, 2008


„Mit i melancholia”, zapowiadana jako wystawa „na koniec świata”, emanuje niemal apokaliptycznym nastrojem wypływającym z poruszanych tematów przemijania, upadku wiary, kryzysów tożsamości oraz frustracji, jakie wywołują ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny i walki polityczne, wkraczające również na teren sztuki.

Odczucia metafizyczne artystów mieszają się na tej wystawie z historią. Zaproszeni do wystawy twórcy formułują osobiste wypowiedzi na temat obserwowanego świata, wyrażają swój ból, bezsilność i zwątpienia w schematycznie głoszone prawdy i wartości.

W trakcie wystawy prezentowany będzie 22-minutowy film Alicji Żebrowskiej pt. „Avunculus”. Film będzie można zobaczyć w czwartek, 31 maja o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Punktem wyjścia dla filmu jest historia dziewięciu górników z kopalni Wujek oraz ich śmierć w wyniku akcji pacyfikacyjnej 16 grudnia 1981 roku. Po pierwszych sekwencjach paradokumentalnych, ukazujących wycinkowo sylwetki górników, autorka przechodzi do części zasadniczej, będącej próbą mitologizacji realnego wydarzenia.

Wystawa odbywa się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego. Głównym organizatorem wystawy jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Galeria Bielska BWA jest współorganizatorem wystawy prezentowanej w Bielsku-Białej. Kuratorem wystawy jest Jolanta Ciesielska.

lik / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj