bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 6 maja 2012
  • 20 maja 2012
  • wyświetleń: 2559

ATH: Warsztaty Translatorskie

Za nami:

Akademii Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zaprasza na IX Międzynarodowe Warsztaty Translatorskie, które odbędą się w dniach od 19 do 20 maja.

ath
Warsztaty Translatorskie odbędą się w dniach od 19 do 20 maja


Warsztaty będą dotyczyć przekładu artystycznego zarówno prozy, jak i poezji na język polski z języków czeskiego i słoweńskiego oraz z
języka polskiego na język czeski.

Tłumaczone będą dzieła utworów grupy czeskiej: Radek Malý (poezja) i Marek Šindelka (proza), grupy słoweńskiej: Alenka Jensterle Doležal (proza), Jani Kovačič i Iztok Osojnik (poezja) oraz grupy polskiej: Jolanta Reisch (proza), Jerzy Fryckowski (poezja).

Z tekstami do tłumaczenia uczestnicy będą mogli zapoznać się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Warsztatów ( w tym czasie można przygotować robocze tłumaczenia w celu jak najefektywniejszego skorzystania z warsztatów). Praca odbywać się będzie w sekcjach językowych (proza lub poezja). W każdej z sekcji uczestniczył będzie native speaker danego języka oraz specjalista z dziedziny przekładu. Przewidziane jest wydanie publikacji z tekstami, tłumaczonymi na Warsztatach, opatrzonych komentarzami tłumaczy.

Opłata warsztatowa wynosi 70 zł. Uczestnicy Warsztatów zapewnione będą mieli posiłki i napoje w trakcie trwania pracy nad tekstami. W cenę nie jest wliczony nocleg.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie.

lik / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.