bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 marca 2012
  • wyświetleń: 1943

Nagroda dla "Calineczki"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Przedstawienie Teatru Lalek Banialuka „Calineczka” Marty Guśniowskiej w reż. Witolda Mazurkiewicza zdobyło Główną Nagrodę podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci - Ferie 2012, który odbył się w Krakowie.

Calineczka, teatr banialuka
Przedstawienie "Calineczka" · fot. Agnieszka Morcinek


Spektakl został wybrany spośród 10 widowisk prezentowanych przez teatry lalkowe i dramatyczne z Będzina, Sosnowca, Rzeszowa, Rabki-Zdroju, Tarnowa, Kielc i Bielska-Białej na podstawie plebiscytu przeprowadzonego wśród publiczności.

„Calineczka” to niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach lecz wielkim sercu. Wykreowana na scenie baśniowa kraina odkrywa przed małymi widzami zachwycającą i zaskakującą magię teatru.

Pomysłowa scenografia sprawia, że dzieci z zapartym tchem śledzą kolejne transformacje olbrzymiej wielobarwnej formy, która na ich oczach przekształca się w kwiat, żabę, pająka oraz inne postaci z opowieści Andersena.

Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiają, że przedstawienie, mimo iż momentami niepokojące, nawet przez chwilę nie przestaje czarować - czego dowodem jest najnowsza nagroda.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj