bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 1 marca 2012
  • 14 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3197

Wystawa "Rozstanie" w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 31 marca do 22 kwietnia Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę absolwentów z legendarnej pracowni prof. Leona Tarasewicza i Pawła Susida na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 18.00.

BWA, wystawa rozstanie
Justyna Kisielewicz, Mommy Dearest, 2011, olej, płótno


W wernisażu uczestniczyć będzie prof. Leon Tarasewicz oraz jego byli studenci - autorzy prezentowanych na wystawie prac dyplomowych: Radosław Jastrzębski, Justyna Kisielewicz, Aleksandra Kowalczyk, Grzegorz Kozera, Elżbieta Król i Zuzanna Ziółkowska.

Wystawa jest przykładem różnorodnego podejścia do problemu koloru i formy w malarstwie.

Pracownia prof. Leona Tarasewicza działała od 1996 roku w budynku Wydziału Malarstwa ASP. Pierwsze dyplomy obroniono w niej w 1999 roku. W 2004 roku uzyskała status katedry. W 2009 roku zmieniła siedzibę - przeniosła się do nowego Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii na ul. Spokojną w Warszawie - już jako Pracownia Przestrzeni Malarskiej.

W pracowni kształcili się tacy artyści, jak m.in.: Bogna Burska, Anna Okrasko, Tymek Borowski i Paweł Śliwiński.

Bielska wystawa jest drugą prezentacją prac dyplomowych studentów prof. Leona Tarasewicza. Pierwsza pt. „DyploMY 2011" odbyła się jesienią 2011 roku w galerii Klimy Bocheńskiej w Warszawie.

Galeria BWA czynna jest codziennie, w godz. od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów: 6 zł (normalny), 3 zł (ulgowy, zbiorowy, rodzinny). W środy wstęp jest bezpłatny, w niedziele wstęp za złotówkę.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj