bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 28 lutego 2012
  • 20 marca 2012
  • wyświetleń: 3062

Wystawa prac Agaty Zbylut

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 9 do 29 marca, Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę prac Agaty Zbylut - "Nic nie jest takie jak mówią". Wernisaż wystawy odbędzie się 8 marca o godzinie 18.00.

wystawa Agata Zbylut
Agata Zbylut, Łajka, 2011, instalacja


"Nic nie jest takie jak mówią" to najnowszy projekt Agaty Zbylut, która w swej twórczości podejmuje problematykę feministyczną w kontekście spraw codziennych i potocznego doświadczenia.

Multimedialna wystawa, w której obiekty zestawione są z projekcjami wideo, dotyka idei marzenia, nadziei i jej braku. W realizacjach tych bohaterami są nie tylko ludzie, ale także psy. Pokazane one zostają w momentach przełomowych - tak jak Łajka, która jest przygotowywana do swojej ostatniej podróży w kosmos, czy Blondi - ukochana suka Hitlera, która zginęła z jego rąk w bunkrze wraz z Ewą Braun.

Bohaterem projektu są również ludzie, tak jak wspomniana już Ewa Braun, szybujący w przestworzach na krześle ogrodowym Larry Walters czy jedyna współczesna postać - pani Helenka, sąsiadka spędzająca czas na spoglądaniu przez okno na podwórze studnię.

Agata Zbylut studiowała w Instytucie Kultury i Sztuki Plastycznej WSP w Zielonej Górze, dyplom w Pracowni Rysunku i Intermediów. Uzyskała tytuł doktora sztuk użytkowych na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest adiunktem w Katedrze Projektowania Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Fotografii.

Artystka uczestniczy w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Niemczech, na Białorusi, w Rosji, Francji i USA.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj