Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 lutego 2012
  • 26 lutego 2012
  • wyświetleń: 2843

„Bitwa pod Grunwaldem” w okolicy

Za nami:

W dniach od 27 lutego do 11 marca w godzinach od 9.00 do 18.00 w Domu Strażaka w Międzyrzeczu Górnym zapraszamy na wystawę największego na świecie obrazu, wykonanego haftem krzyżykowym.

Bitwa pod Grunwaldem
fot. Rafał Ryszka


Jest to replika słynnego obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Rękodzieło o wymiarach 9,87 m x 4,26 m powstało z inicjatywy Janiny i Adama Panek z Działoszyna. Obraz składa się z 40 połączonych ze sobą części, które wykonały hafciarki i hafciarze z całej Polski.

Po zwiedzeniu wystawy organizatorzy proponują odwiedziny pięknej Izby Regionalnej w "Chacie Międzyrzecze". Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rejestrację.

11 marca (niedziela) o godz. 17 w Domu Strażaka w Międzyrzeczu Górnym odbędzie się spotkanie z hafciarkami - twórcami tej repliki. Udział w spotkaniu zapowiedziało kilkanaście hafciarek. Będzie to jednocześnie podsumowanie tej 14-dniowej wystawy.

Szczegóły na stronie internetowej: www.grunwald.miedzyrzecze.org.pl.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.