Rozrywka

  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4014

Pierwsze miejsce dla Galerii Bielskiej BWA w rankingu "Artluka"

Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej zajęła 1. miejsce w rankingu "Artluka" na 15 najciekawszych instytucji sztuki współczesnej pod względem programu w 2017 roku.

Galeria Bielska BWA
1. miejsce dla Galerii Bielskiej BWA w rankingu "Artluka" · fot. BWA Bielsko-Biała


Bielska galeria została doceniona za "ciekawe wystawy, a przede wszystkim długoletnie organizowanie najważniejszej imprezy prezentującej malarstwo współczesne Biennale Malarstwa Bielska Jesień".

Kwartalnik "Artluk" jest ogólnopolskim czasopismem specjalizującym się w prezentacji sztuki współczesnej. W ubiegłym roku w rankingu za rok 2016 "Artluk" umieścił Galerię Bielską BWA na siódmym miejscu wśród najciekawszych instytucji sztuki współczesnej.

Kwartalnik ocenił również wystawy pokazywane w Polsce w 2017 r. W tym zestawieniu na trzecim miejscu znalazła się prezentowana w Galerii Bielskiej BWA wystawa pt. TANCEBA. Kuratorami ekspozycji byli Małgorzata Łuczyna i Jacek Złoczowski. W komentarzu redakcyjnym "Artluka" czytamy: - Ciekawe wykorzystanie miejsca naznaczonego historią, jako tworzywo kreacji artystycznej. Artyści uczestniczący w wystawie, korzystając z zapisu historycznego, materiałów źródłowych, rozmów, wywiadów i obserwacji starali się dotrzeć do znaczenia miejsca, w którym znajduje się galeria BWA, a mieściła się w tym miejscu przed II wojną światową synagoga.

W obu zestawieniach Galeria Bielska BWA "konkurowała" m.in. z Galerią Narodową Sztuki "Zachęta", Muzeum Śląskim w Katowicach czy Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj