bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 lutego 2012
  • 24 lutego 2012
  • wyświetleń: 2189

Tygrys Pietrek w Teatrze Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Za nami:

Teatr Banialuka zaprasza na spektakl "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej w reżyserii Lucyny Sypniewskiej i w scenografia Zofii de Ines.

tygrys pietrek, banialuka
Kadr ze spektaklu "Tygrys Pietrek" · fot. Agnieszka Morcinek


Spektakl niesie uniwersalne przesłanie poruszające tak istotne sprawy jak strach, odwaga, pokonywanie własnych słabości, przyjaźń i oddanie rodzinie sprawia, że najmłodsi identyfikują się z tytułowym bohaterem.

Widzowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzą przygody małego Tygryska, który poszukując odwagi spotyka m.in. przebiegłego krokodyla i złośliwe małpy, dzikich Indian i chytrych kowboi. Konwencja gry-zabawy dodatkowo zachęca najmłodszych do uważnego śledzenia teatralnych wydarzeń i identyfikacji z sympatycznym i bliskim dzieciom bohaterem.

Na scenie Teatru Lalek Banialuka ta klasyczna historia została odświeżona za sprawą reżyserii Lucyny Sypniewskiej, współczesnych, wielobarwnych i wyrafinowanych kostiumów Zofi de Ines oraz atrakcyjnej oprawy muzycznej Krzysztofa Maciejowskiego.

Aktorom w żywym planie towarzyszy pomysłowa inscenizacja m.in. duże formy lalkowe i plastyczne oraz egzotyczne totemy. Rytmiczną muzykę wypełniają dźwięki wygrywane przez aktorów na żywo.

Ten ciepły i dowcipny spektakl z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę połączoną z ważnym przesłaniem.

Spektakl można zobaczyć 22, 23 i 24 lutego o godzinie 9.00 i 11.00 oraz 26 lutego o godzinie 11.00.

Bilety w cenie: 14 zł (dzieci ), 18 zł (dorośli ), 12 zł (bilet grupowy) do nabycia w kasie teatru.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj