Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 listopada 2017
  • 18 listopada 2017
  • wyświetleń: 1451

Profilaktyczny spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa" w Kubiszówce

Za nami:

Fundacja Pozytywnych Zmian, Art.207- Artystyczna Grupa Antyprzemocowa i Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej zapraszają na spektakl teatralny, bajkę profilaktyczną pt. „Żabia sprawa“.

Profilaktyczny spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa" · fot. Fundacja Pozytywnych Zmian


Spektakl odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godzinie 10.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. W przedstawieniu udział mogą wziąć dzieci w wieku 7-10 lat- szkoły, świetlice, różne grupy i osoby indywidualne. Na spektakl wstęp jest wolny.

- Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-10 lat do wspólnej podróży, w której będziemy towarzyszyć pewnej Małej Żabce. Wraz z nią będziemy podejmować ważne decyzje, poznawać świat i... przede wszystkim szukać szczęścia. Żabka będzie musiała wykazać się nie lada odwagą. Czy uda jej się odnaleźć wymarzony staw?... Pssst, nie możemy przecież zdradzić Wam za wiele. Przyjdźcie na naszą bajkę - zachęcają aktorzy.

Profilaktyczny spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa"
Profilaktyczny spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa" · fot. Fundacja Pozytywnych Zmian


Spektakl będzie miał formę bajki profilaktycznej, której tematem przewodnim jest kwestia granic osobistych, czyli umiejętność asertywnego stawiania i komunikowania własnych granic (potrzeb, decyzji) oraz szanowania cudzego zdania, odrębności i inności, a wreszcie - osobistych granic każdego człowieka.

„Żabia sprawa” to spektakl z wykorzystaniem lalek. W spektaklu bierze udział 7 osób - aktorek i aktorów. Są wśród nich osoby na co dzień pracujące z dziećmi, młodzieżą (w przedszkolu, świetlicach terapeutycznych), zajmujące się grą aktorską zarówno zawodowo jak i amatorsko, oraz tworzą grupę Art.207- Artystyczną Grupę Antyprzemocową.

Powstanie bajki jest odpowiedzią na potrzebę uczenia dzieci szacunku do innych, ale także umiejętności komunikowania własnego zdania i potrzeb, a w razie doświadczania przemocy, umiejętności szukania pomocy.

Profilaktyczny spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa"
Profilaktyczny spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa" · fot. Fundacja Pozytywnych Zmian


- Nasz spektakl pragniemy zadedykować niezwykłej osobie, Annie Kaszubskiej. Anna była pisarką, autorką zbiorów bajek i książek, prowadziła warsztaty bajkoterapeutyczne i dotyczące wielokulturowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Właśnie na takim, prowadzonym przez Anię warsztacie, poznaliśmy tę niezwykłą kobietę. Zainspirowała nas mocno do dalszego działania, do wykorzystywania bajki jako narzędzia profilaktyki i przeciwdziałania przemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jak sama o sobie mówiła, udało jej się zatrzymać spiralę przemocy we własnym domu, tym bardziej zachęcała nas do pracy z tym trudnym tematem właśnie za pomocą bajki. Była tym kolorowym szkiełkiem na naszej drodze, przez które świat widać inaczej, lepiej. Ania odeszła w marcu 2017 roku, ale ta oryginalna, silna, kolorowa, mądra, dobra kobieta poprzez swoje opowieści i pracę, zostawiła w nas kawałek siebie. Kawałek Ani, znajdziecie również w naszej bajce - tłumaczą aktorzy.

Bajka jest częścią projektu „Szanuję, bezpieczeństwo buduję” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Lokalną organizacją partnerską projektu jest Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

spektakl dla dzieci pt. "Żabia sprawa"

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.