bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 listopada 2017
  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 3388

[FOTO] Młodzieżowe forum językowe „Słowa jak mury, słowa jak mosty”

W poniedziałek, 13 listopada w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbyło się Młodzieżowe Forum Językowe pt. „Słowa jak mury, słowa jak mosty”. Forum było finałowym wydarzeniem projektu Granice języka - granicami świata, który Kubiszówka realizowała w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych.

Młodzieżowe forum językowe „Słowa jak mury, słowa jak mosty” - 13.11.2017 · fot. Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz


Podczas forum wykłady wygłosili: prof. Michał Rusinek - literaturoznawca, słynny sekretarz Wisławy Szymborskiej, wykładowca na Wydziale Polonistyki, prof. Aneta Załazińska - językoznawca, wykładowca Podyplomowego Studium Retoryki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. Marek Bernacki - dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej. Młodzież pracowała też w grupach warsztatowych, podczas których zastanawiała się nad kondycją współczesnej polszczyzny i planowała działania, które mogłyby przyczynić się do przeciwdziałania agresji językowej, brutalizacji i wulgaryzacji języka.

Nagrodą po wytężonej pracy był dla uczestników forum występ grupy improwizacyjnej AD HOC z Krakowa, której członkowie pokazali młodym ludziom, jak świetnie można bawić się słowami, rozwijając umiejętności komunikacyjne i wyobraźnię!

Projekt był dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty dodaj do ulubionych.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.