Reklama

Rozrywka

  • 19 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4154

Nowa płyta Anti Babylon System

Kolejną swoją płytę wydał chrześcijański zespół grający reggae „Anti Babylon System” z Bielska-Białej. Choć grupa występuje już od ponad 10 lat, to dopiero jej drugi krążek płytowy.

Jak wyjaśnia lider zespołu Paweł Kurz, tytuł płyty „Naham” jest wieloznaczny, bo to hebrajskie słowo oznacza z jednej strony ciężko wzdychać, jęczeć, opłakiwać, boleć, bić się w piersi, a z drugiej - pocieszać. - Te dwie nieodłączne rzeczywistości przenikają się na płycie w warstwie treściowej. Przesłanie płynące z tego krążka jest bardzo egzystencjalne i wynika z kolejnych doświadczeń członków zespołu - dodaje Kurz.Na płycie nie brakuje inspiracji soulowych, gospel, jazz czy nawet muzyką klasyczną. Teksty nawiązują do Pisma Świętego lub, jak w przypadku utworu „Osiem Błogosławieństw”, wiernie je cytują.

Zespół powstał w 2000 roku w Bielsku-Białej. Założycielami byli Paweł Kurz i Jacek Polczyk. Charakterystyczne cechy muzyki tej formacji to pulsujące reggae i teksy oparte na Piśmie Świętym. Twórczość grupy ma być okazją do dobrej zabawy, ale także zachęcać do refleksji i modlitwy. Zespół przez lata swojej działalności koncertował już w całej Polsce: w klubach, domach kultury, na festiwalach, w szkołach i kościołach. W styczniu 2008 roku wydali swoją debiutancką płytę pt. „Światło”.Kurz określa gatunek muzyki prezentowany przez „Anti Babilon System” jako „reggae z przesłaniem”. Jednak w przeciwieństwie do ideologii rastafarian bielscy artyści otwarcie śpiewają o Jezusie, który wyzwala człowieka z niewoli grzechu.

Obok Pawła Kurza „Anti Babylon System” tworzą obecnie: Katarzyna Lampert (wokal), Jacek Polczyk (gitara basowa), Kuba Kwaśniak (gitara solowa), Przemysław Smaczny (perkusja), Dorota Zaziąbło (instrumenty klawiszowe) Łukasz Gibała (instrumenty perkusyjne). Poza tymi muzykami w najnowszym nagraniu gościnnie wzięła udział sekcja dęta w składzie: Katarzyna Witek (puzon), Tomasz Janusz (trąbka), Jerzy Zaziąbło (saksofon).

new / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.