Rozrywka

  • 21 maja 2017
  • wyświetleń: 4709

43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień - przyjęto blisko 3 tys. prac!

2989 obrazów nadesłano na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Ich autorami jest 700 artystów. Teraz biennale, organizowane przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej, wkracza w fazę ocen i wyborów.

Pierwsze posiedzenie jury rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca i potrwa do 4 czerwca. Komisja konkursowa oceni obrazy nadesłane w wersji elektronicznej i zakwalifikuje artystów i ich prace do drugiego etapu konkursu. Informacja o decyzji jury zostanie ogłoszona na stronach internetowych: http://www.galeriabielska.pl oraz http://www.bielskajesien.pl w poniedziałek, 5 czerwca.

Drugie posiedzenie jury odbędzie się we wrześniu i wówczas - już na podstawie oryginałów prac - zostaną podjęte ostatecznie decyzje o tym, których artystów prace znajdą się na wystawie. Jury wybierze także laureatów nagród i wyróżnień regulaminowych. Werdykt zostanie ogłoszony oficjalnie podczas otwarcia biennale 9 listopada.

W jury Bielskiej Jesieni 2017 zsiądą: Hanna Wróblewska - historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki; Jerzy Kosałka - artysta multimedialny, malarz, performer, zajmujący się sztuką site-specific; Jerzy Truszkowski - malarz, performer, kurator, krytyk sztuki; Ryszard Ziarkiewicz - historyk sztuki, krytyk, kurator; założyciel, wydawca i redaktor naczelny Magazynu Sztuki; Agata Smalcerz - historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

Po raz trzeci biennale odbywa się w nowej formule, która dopuszcza do konkursu zarówno absolwentów wyższych szkół artystycznych, jak i osoby, które nie mają takiego wykształcenia, lecz wykazują się aktywnością twórczą i dorobkiem. Na tegoroczne biennale spośród 700 artystów, którzy prace przyjęto, akademickie wykształcenie w dziedzinie sztuki posiada 606 osób.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy mogli nadesłać od trzech do pięciu prac, a także zdjęcia, ukazujące w zbliżeniu szczegóły. Łącznie przysłano 4500 zdjęć.

Po raz trzeci w historii bielskiego konkursu nadesłane prace będą mogli oceniać widzowie. Na stronie http://www.bielskajesien.pl w zakładce Galeria Wirtualna od 1 czerwca prezentowane będą wszystkie przyjęte na konkurs prace. Spośród nich - bez względu na ocenę jury - będzie można zagłosować na najciekawszego artystę. Głosowanie zakończy się 16 września. Regulamin głosowania dostępny będzie na stronie http://www.bielskajesien.pl. Zwycięzca głosowania online zostanie ogłoszony 20 września.

Nagrody: Grand Prix - Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (20.000 zł) oraz Nagroda Dyrektora Galerii Bielskiej BWA (10.000 zł i indywidualna wystawa w galerii); II Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego (20.000 zł); III Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej (10.000 zł); wyróżnienia regulaminowe (2.000 zł każde).

43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem biennale jest Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej.

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj