Rozrywka

  • 22 stycznia 2017
  • wyświetleń: 8877

Powstał przewodnik po bielskich muralach - dostępny w internecie

Murale to dziś jedna z wielu gałęzi sztuki, często spotykana w przestrzeni publicznej. Galeria Bielska BWA
zdecydowała się wydać przewodnik po muralach w naszym mieście. W środę, 25 stycznia o 18.00 odbędzie się spotkanie „Gdy na ulicy rządzi sztuka" poświęcone jego prezentacji. Wstęp jest wolny.

Przewodnik „Bielsko-Biała. Murale” jest podręcznym, ponad 40−stronicowym folderem, prezentującym 18 murali zrealizowanych w Bielsku-Białej w latach 2008−2016. Wśród 10 autorek i 14 autorów murali są absolwenci uczelni artystycznych, jak Karolina Zdunek, Małgorzata Rozenau, Mariusz Waras, Jacek Grabowski, czy Natalia Rak. Autorami bielskich murali są również streetartowcy, jak Artur Bosowski „Turbos“, Marcin „Malik“ Malicki, czy Dariusz Paczkowski.

Przewodnik „Bielsko-Biała. Murale” jest bezpłatny. Można otrzymać go w Galerii Bielskiej BWA i w Punkcie Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej. Wydawnictwo opracował zespół Galerii Bielskiej BWA: redakcja i tekst Justyna Łabądź, wstęp Agata Smalcerz, projekt graficzny Krzysztof Morcinek. Wydawca − Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Przewodnik jest w języku polskim i angielskim.

Spotkanie, zatytułowane "Gdy na ulicy rządzi sztuka", promujące przewodnik będzie okazją do rozmowy na temat streetartu i jego roli w przestrzeni publicznej. Wezmą w nim udział artyści, przedstawiciele władz miasta, osoby odpowiedzialne za realizację miejskich projektów streetartowych i wspierających ich powstanie.

Przewodnik można również obejrzeć w formie cyfrowej. Jest on dostępny na stronie BWA.

new / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj