bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 9 grudnia 2011
  • wyświetleń: 1858

Banialuka: pracowity przełom roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Aż 50 przedstawień zagra w okresie przedświątecznym Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej.

Teatr Banialuka
fot. UM Bielsko-Biała


Tak duża ilość widowisk związana jest z tradycyjnie już przygotowywanymi inscenizacjami mikołajowymi. Spotkania ze Świętym Mikołajem, Aniołkiem i Diabłem poprzedzone są prezentacją widowiska teatralnego dobranego specjalnie do tej świątecznej okazji.

Bardzo duże zainteresowanie spektaklami otwartymi oraz prezentacjami dla grup zorganizowanych sprawiło, że teatr postanowił przygotować dodatkowe pokazy. Jednocześnie Banialuka zapraszana jest do innych miast (Żywiec, Chorzów, Tychy) by i tam wprowadzić dzieci i ich rodziców w świąteczny nastrój.

Dla tych, którzy w okresie karnawału zechcą przyjść do bielskiego teatru lalek przygotowano różnorodne propozycje. W styczniowym repertuarze znajdują się przedstawienia dla widzów w każdym wieku.

Poza spektaklami dla najmłodszych „Diabelskie figle” i „Kopciuszek” będzie można zobaczyć przedstawienie skierowane do starszych dzieci, które już pozyskało sobie licznych zwolenników - „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, oraz legendarny, goszczący na scenie Banialuki od 10 lat spektakl familijny „Mr Scrooge”.

Dorośli miłośnicy teatru, którzy nie mieli jeszcze sposobności zobaczyć obsypanej nagrodami (w tym Złota Maska 2010 za Najlepszy Spektakl Roku na Śląsku) inscenizacji „Król umiera” Eugène Ionesco w reż. François Lazaro nie powinni przegapić specjalnej popołudniowej prezentacji tego przedstawienia, która odbędzie się 13 stycznia (piątek) o godz. 18.00.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj