bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 października 2016
  • 18 października 2016
  • wyświetleń: 1574

Alosza Awdiejew - koncert jubileuszowy w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje się tak za sprawą jego szczególnej postawy - pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartości i emocje. Alosza to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. We wtorek, 18 października w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert jubileuszowy.

Alosza Awdiejew - koncert jubileuszowy


Alosza Awdiejew - jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem - profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica Pod Baranami”, gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz humorem. W latach 1975-1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family.

Od 1990 występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe. Uhonorowany wieloma publicznymi nagrodami. W ostatnim czasie przyznano mu m.in. I miejsce w plebiscycie miesięcznika „Forbes” - Profesjonaliści 2013, Zawody zaufania publicznego - aktor oraz Order Kapituły „Ecce Homo” a także nagrodę im Jana Himilsbacha.

W koncercie udział biorą

  • Aleksy Awdiejew - śpiewa solowo i gra na gitarze klasycznej partie akompaniujące (bazowe). Jest doświadczonym muzykiem, również jako pianista jazzowy. Z wykształcenia chórmistrz.
  • Kazimierz Adamczyk - kontrabasista. Występował jako kontrabasista na stałe w kilku legendarnych zespołach jazzowych takich jak Balle Street Band (od 1975 r.), czy Playing Family(od 1979 r.). Współpracował miedzy innymi z Andrzejem Rosiewiczem,Andrzejem Zauchą ,Grażyną Auguścik, Lorą Szafran . Od 1975 r. związany był również z Piwnicą Pod Baranami. W zespole gra jako kontrabasista i śpiewa w chórku z Aloszą od 1975 r.
  • Marek Piątek - gitarzysta. W zespole gra głównie na gitarze klasycznej. Dba o instrumentalną melodykę z elementami wirtuozerii - wstępy, solówki, kontrapunkt do wokalu, a także partie solowe w utworach instrumentalnych. Śpiewa w chórku. W nagraniu płyty „Alosza na bis” użył również gitary tzw. „cygańskiej” typu grypsy jazz. Poza pracą z Aloszą gra w różnych zespołach i stylach, także na gitarze elektrycznej i akustycznej. Występował z wieloma jazzmanami i nagrywał dla znanych kompozytorów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj