bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 4346

Księga Dżungli z Banialuki znowu nagrodzona!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

2 października Teatr Lalek Banialuka zaprezentował przedstawienie „Księga dżungli” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel w reżyserii Ewy Piotrowskiej podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Współczesnego Teatru Lalek dla Dzieci i Dorosłych Babkarska Bystrica Tour 2016.

"Księga dżungli" w Banialuce · fot. Dariusz Dudziak


Uwspółcześniona wersja opowieści zawartych w „Księdze dżungli” Kiplinga spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, a Jury Dziecięce przyznało jej drugie miejsce wśród spektakli skierowanych do młodszej publiczności.

Warto przypomnieć, że opowieść o grzecznej i serdecznej Alicja nienagannej córce zdyscyplinowanych i rozsądnych rodziców, która za sprawą lektury „Księgi dżungli” Kiplinga zupełnie niespodziewanie, została wciągnięta do świata zwierząt jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Niedawno znalazła się także wśród najlepszych przedstawień teatru lalkowego minionego sezonu wyróżnionych w plebiscycie pisma „Teatr”.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj