bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 marca 2012
  • 12 marca 2012
  • wyświetleń: 5362

Kopciuszek w Teatrze Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Teatr Banialuka zaprasza na spektakl Kopciuszek Liliany Bardijewskiej w inscenizacji i reżyserii Ewy Piotrowskiej.

Kopciuszek, Teatr Banialuka
Kadr ze spektaklu "Kopciuszek" · fot. Teatr Lalek Banialuka


Kopciuszek, to jedna z najstarszych, a przy tym najbardziej znanych i lubianych baśni. Ukazuje widzom świat, w którym dobro i piękno zwycięża, a najskrytsze, wyśnione marzenia zawsze się spełniają.

Osierocona dziewczynka mieszka ze złą macochą i złośliwymi siostrami przyrodnimi. Mimo licznych przykrości, których na co dzień doświadcza, zachowuje pogodę ducha i z radością wita każdy dzień.Żyjąc wśród przepychu i wygód, z których nie wolno jej korzystać, marzy, że pewnego dnia i ona stanie się królewną w pięknej sukni. A ponieważ w baśniach marzenia zawsze się spełniają, i ona trafia na wytworny, królewski bal…

Inscenizacja tej nieśmiertelnej opowieści zrealizowana przez artystki młodego pokolenia: reżyserkę Ewę Piotrowską i scenografkę Annę Chadaj, łączy klasyczny urok z odniesieniami do współczesności.

Najmłodszych widzów oczarują okazałe i pełne przepychu kostiumy i dekoracje. Wiarygodnie odgrywane przez aktorów, groteskowe postaci prezentują komiczne i nieco przerysowane, różnorodne typy ludzkie.

Prosta opowieść uczy zaś, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe i często nas doświadcza, jednak jeśli nauczymy się radzić sobie z przeciwnościami losu i stawiać czoła wyzwaniom los i do nas się uśmiechnie.

Z połączenia cudowności baśni i magii teatru powstało widowisko, które nie tylko urzeka, ale i uczy, dzięki czemu na długo pozostanie w pamięci.

Spektakl odbędzie się 7, 8, 9 i 12 marca o godzinie 9.00 i 11.00 oraz 11 marca o godzinie 11.00 i 16.00.

Bilety w cenie: 14 zł (dzieci ), 18 zł (dorośli ), 12 zł (bilet grupowy) do nabycia w kasie teatru.

lik / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj