bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 23 lutego 2016
  • 28 lutego 2016
  • wyświetleń: 2332

"Chłopiec z gwiazd" w Banialuce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Za nami:

Teatr Lalek Banialuka przypomina swoim widzom klasyczną już baśń Oscara Wilde „Chłopiec z gwiazd”. Bogata w symbole i metafory historia o dojrzewaniu i odkrywaniu prawdziwych wartości została przedstawiona w niezwykle poetycki, a jednocześnie atrakcyjny sposób.

Reklama

"Chłopiec z gwiazd" w Banialuce · fot. Teatr Lalek Banialuka


Na pozór ascetyczna scenografia, inspirowana gotycką prostotą pozwala połączyć stylizowane elementy z projekcjami multimedialnymi. Wykonane z wielką precyzją i dbałością o szczegóły lalki budują atmosferę i ogólny wyraz przedstawienia, które uwodzi widzów swoją prostotą i skłania do refleksji.

Baśń opowiada losy chłopca o niezwykłym pochodzeniu. Młodzieniec skupiony na własnej urodzie i wyjątkowości porzuca rodziców i idzie w świat. Za sprawą złego Czarodzieja, na krótką chwilę staje się Idolem. Jednak szybko okazuje się, że zdobyty poklask ma wysoką cenę, a sława jest krótkotrwała. Straciwszy wszystko chłopiec wyrusza na poszukiwanie matki by odzyskać jej miłość i przebaczenie…
Pełna różnorodnych emocji i wzruszeń opowieść podejmuje nieustająco aktualny temat piękna i brzydoty, dobra i zła. Czy wszystko to co piękne rzeczywiście jest dobre? Czy to co brzydkie naprawdę jest złe? To pytania, które co jakiś czas warto sobie stawiać na nowo.

Oscar Wilde - Chłopiec z gwiazd
  • adaptacja i reżyseria Oleg Żugżda
  • przekład adaptacji Marianna Lis, Lucyna Kozień
  • tekst piosenki Marta Guśniowska
  • scenografia Larisa Mikina-Probodiak
  • muzyka Bogdan Szczepański
  • aktorzy: Barbara Rau, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek, Ziemowit Ptaszkowski, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski


Premiera 28 lutego. Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

BM / bielsko.info

źródło: Teatr Lalek Banialuka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj