bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 23 lutego 2016
  • 7 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1178

Sacrum in Musica już w kwietniu

Za nami:

Tegoroczny festiwal Sacrum in Musica odbędzie się w dniach od 4 do 7 kwietnia. Zgodnie z tradycją, będzie muzyka starocerkiewna, żydowska oraz gospel. Na inaugurację zabrzmi msza J.M.K. Poniatowskiego.

Reklama

Preßburger Klezmer Band
Preßburger Klezmer Band · fot. www.bck.bielsko.pl


Program Festiwalu

4 kwietnia - poniedziałek, godz. 19.00 Kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka os. Karpackie
Uroczyste otwarcie Festiwalu
Msza F-DUR J. M. K. Poniatowskiego

5 kwietnia - wtorek, godz. 18.00 Dom Muzyki, BCK Bielsko-Biała, Słowackiego 27
Koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Preßburger Klezmer Band

Preßburger Klezmer Band to czołowy reprezentant gatunku muzycznego ethno/world, a zarazem pierwszy słowacki zespół klezmerski, który powstał w 1995 roku. Od tamtej pory artyści regularnie koncertują zarówno w Słowacji, jak i w całej Europie. Inspiracją dla ich twórczości jest muzyka klezmerska, którą wzbogacają o własne interpretacje, oryginalne aranżacje i łączą z innymi stylami muzycznymi. Tym sposobem, na koncercie, będziemy mieli możliwość usłyszeć nie tylko czystą muzykę klezmerską, ale także jazz, reggae, latino, słowacki, romski i bałkański folk, aż po orientalne wpływy. Podsumowując, Preßburger Klezmer Band tworzy pełną emocji klezmerską muzykę taneczną.

W 2004 r. rozpoczęli współpracę z Andre Ochodlo prezentując wspólny projekt SHALOM dedykowany pamięci Agnieszki Osieckiej.

6 kwietnia - środa, godz. 18.00 Kościół Ewangelicko-Augsburski przy Placu Lutra, Bielsko-Biała
Chór Voskresinnia z Iwano-Frankowska

Chór kameralny Voskresinnia (Zmartwychwstanie) z katedry w Iwano-Frankowsku pod wezwaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa został założony jesienią 2009. Dyrygentem chóru jest Wołodymyr Rudnicki, absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikoły Łysenki i Instytutu Sztuki na Iwano-Frankowskim Narodowym Uniwersytecie im. Wasyla Stefanyka. Członkami chóru są utalentowani młodzi muzycy, absolwenci ukraińskich wyższych uczelni, soliści Filharmonii, pedagodzy i kierownicy muzycznych instytucji w naszym regionie. Głównym obszarem działalności zespołu jest aktywna promocja ukraińskiej muzyki sakralnej, w tym mistrzowskich utworów M. Dylewskiego, M. Berezowskiego, A. Wedela, M. Leontowicza, K. Stetsenki i innych bezcennych skarbów muzyki chóralnej, skazanych na zapomnienie w czasach sowieckich i nawet dzisiaj zbyt mało znanych. Dyrygent: Wołodymyr Rudnicki.

7 kwietnia - czwartek, godz. 18.00 Kościół św. Andrzeja Boboli Bielsko-Biała
Zakończenie Festiwalu Sakralnego
Koncert muzyki gospel w wykonaniu The Voquality Singers

Ken Burton założył The Voquality Singers w 2005 roku, by dostarczać wysokiej jakości chóralnych głosów do nagrań, audycji oraz przemysłu filmowego. Wszyscy śpiewacy mają ogromne doświadczenie w chórach, zespołach oraz jako soliści. W roku 2013 wystąpili na festiwalu w Cannes w programie poświęconym Stevenowi Spielbergowi. W 2014 przez trzy wieczory występowali w Danish Radio Concert Hall, w Świątecznym Show duńskiej telewizji.


Bilety na każdy koncert w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna).

BM / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.