Rozrywka

  • 18 stycznia 2016
  • 23 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1702

Ray Wilson w Centrum Kultury

Za nami:

Ray Wilson - były frontman Genesis, zanim trafił do tego legendarnego zespołu wylansował z grupą Stiltskin wielki przebój Inside. Obecnie z powodzeniem wydaje solowe albumy, w zeszłym roku ukazał się już 12 w jego dorobku - „Genesis Vs Stiltskin 20 years and more”. 23 stycznia przyjedzie do Bielska, by promować swój najnowszy krążek.

Trasa „20 years and more” jest podsumowaniem dwudziestoletniej kariery muzycznej Raya Wilsona. Przedstawia przekrój kompozycji z różnych okresów twórczości szkockiego wokalisty, podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę, 23 stycznia o godzinie 18.00, usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Congo” czy „Mama” czy kultowe solowe kompozycje Raya Wilsona jak np. „Change”,„American Beauty”, „Inside”, ale również mniej znane piosenki jak chociażby „Airport Song” będący pełnym humoru opisem oczekiwania artysty na samolot po bardzo męczącej nocy w towarzystwie przyjaciół ze wszystkimi syndromami „dnia następnego". Bilety w cenie 60 złotych.Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Artysta jest założycielem działającej na terenie Poznania Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

DVD „Genesis Vs Stiltskin 20 years and more” - Tysiące kilogramów sprzętu, specjalnie przygotowana scenografia, multimedia, dodatkowe nagłośnienie i ponad sześćdziesiąt osób zatrudnionych przy realizacji. Jednym słowem największa produkcja w historii Polskiego Radia i studia koncertowego przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7. W efekcie tych wszystkich działań powstało DVD będące podróżą muzyczną przez dotychczasowe dokonania Raya Wilsona.

BM / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj