bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 16 listopada 2015
  • 20 listopada 2015
  • wyświetleń: 1226

Wystawa Akcji (foto)edukacja

Za nami:

W czwartek, 12 listopada w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej zaprezentowane zostały zdjęcia podsumowujące trzy edycje Akcji (foto)edukacja - konkursu fotograficznego organizowanego przez firmę Nikon Polska. Placówka jest jedną z 5 wybranych, których uczniowie najaktywniej uczestniczą w projekcie, zdobywając szereg wyróżnień.

Wystawa Akcji (foto)edukacja - 12.11.2015


Ekspozycji ponad 20 fotografii towarzyszył uroczysty wernisaż, w którym uczestniczyli przedstawiciele firmy Nikon Polska oraz ponad 150 uczniów szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście. Wydarzenie poprowadził dyrektor placówki, Andrzej Rubinkiewicz, gratulując uczestnikom konkursu osiągniętych sukcesów. Podziękowania złożono także dr Joannie Chudy, nauczycielce fotografii, która koordynuje działania uczniów zaangażowanych w projekt.

Gościem specjalnym wystawy była Natalia Łączyńska, absolwentka szkoły, laureatka trzeciej edycji konkursu i zdobywczyni stypendium, przyznanego przez firmę Nikon Polska. Natalia kontynuuje naukę fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej.

- Akcja (foto)edukacja oprócz cennych nagród oferuje przede wszystkim możliwość zdobycia gruntownej wiedzy z zakresu fotografii. Każda lekcja konkursowa składa się z filmu i tekstu, zawierających wiele merytorycznych wskazówek. Projekt powstał po to, by utalentowana młodzież, z każdego zakątka Polski, mogła rozwijać swe fotograficzne pasje i zainteresowania, a Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej potwierdza, że takich osób nie brakuje - powiedział Krystian Bielatowicz, fotograf i reprezentant jury Akcji (foto)edukacja.

Wystawę podziwiać będzie można do 20 listopada,następnie zdjęcia zaprezentowane będą w Zespole Szkół Plastycznych im. P. Michałowskiego w Rzeszowie.

-----

Akcja (foto)edukacja to konkurs fotograficzny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Formuła projektu opiera się na comiesięcznych lekcjach, składających się z filmu instruktażowego i tekstu, a każda z lekcji zakończona jest zadaniem domowym. Startować można w dwóch kategoriach - indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymują aparaty fotograficzne w kategorii indywidualnej oraz warsztaty fotograficzne, w kategorii grupowej. Na głównych zwycięzców edycji czeka stypendium naukowe oraz wyposażenie pracowni fotograficznej. Obecnie trwa IV edycja konkursu.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.