Najpopularniejsze

  • 2 lipca 2024
  • 4 lipca 2024
  • wyświetleń: 22566

Prawie 1,9 mln zł podatku VAT. Tyle musi oddać przedsiębiorca z Bielska-Białej

Pracownicy Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej przeprowadzili czynności analityczne wobec firmy z branży serwisowania maszyn, mające na celu sprawdzenie prawidłowości rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług (VAT).

pieniądze
Prawie 1,9 mln zł podatku VAT. Tyle musi oddać przedsiębiorca z Bielska-Białej · fot. Adobe Stock


"Kontrolowana firma złożyła JPK_VAT z deklaracją za kwiecień 2022 r. i czerwiec 2023 r., w których wykazała zwrot podatku VAT na rachunek bankowy. Pracownicy urzędu skarbowego przeprowadzili czynności sprawdzające w stosunku do złożonych przez przedsiębiorcę JPK_VAT. W wyniku przeprowadzonych czynności sprawdzających okazało się, że istnieje ryzyko zawyżenia podatku naliczonego poprzez tworzenie przez przedsiębiorcę sztucznych transakcji" - podaje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

"W efekcie przeprowadzonych czynności sprawdzających podatnik złożył korekty JPK_VAT z deklaracją za okres od lipca 2021 r. do sierpnia 2023 r. i wykazał kwotę do zapłaty w wysokości niemal 1,9 mln zł. Przedsiębiorca wpłacił już łącznie do budżetu niemal 0,5 mln zł wraz z odsetkami" - dodają urzędnicy.

"Nowoczesne systemy analityczne Krajowej Administracji Skarbowej pozwalają na szybkie i efektywne wykrycie najmniejszych nieprawidłowości w składanych zestawieniach o przeprowadzonych transakcjach, w tym weryfikowanie płatności pomiędzy stronami transakcji. Pozwalają na szybką reakcję podatnika, który może w krótkim czasie uregulować należności podatkowe" - ostrzega Urząd Skarbowy.

Zac / bielsko.info

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.