Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 6239

Raków wybrał Sosnowiec zamiast Bielska-Białej. "Opinie o naszym obiekcie były bardzo dobre"

Raków Częstochowa już we wtorek 22 sierpnia zagra pierwszy mecz o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Aktualny Mistrz Polski rozegra swój "domowy" mecz na niedawno oddanym do użytku obiekcie w Sosnowcu, a nie na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, z którego korzystał w przeszłości.

podbeskidzie, stadion miejski
Hymnu Ligi Mistrzów nie usłyszymy na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Jak wyjaśnia naszemu portalowi dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji, władze Rakowa podjęły decyzję o wyborze ze względu na mniejszą odległość z Częstochowy do Sosnowca, aniżeli naszego miasta. - Jednocześnie mamy potwierdzenie, że opinie na temat przygotowania naszego obiektu były bardzo dobre. Nasz stadion został bardzo wysoko oceniony przez wszystkie zainteresowane strony - przyznaje Sebastian Wyszyński.

Raków wykorzystywał stadion przy ul. Rychlińskiego 21 w trakcie eliminacji do Ligi Konferencji Europy w lecie 2021 roku. Podejmował wtedy litewską Sūduvę Mariampol, rosyjski Rubin Kazań i belgijski KAA Gent, z którym odpadł w fazie play-off.

W kolejnym sezonie, gdy ówczesna ekipa Marka Papszuna ponownie walczyła o fazę grupową LKE, do użytku został już dopuszczony obiekt w Częstochowie. Wciąż jednak nie spełnia on wymogów UEFA do organizacji spotkania ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów oraz fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek, dlatego też Mistrz Polski musiał szukać ponownie innego stadionu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.